Jakub Smolík se vrací na Dočesnou

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2018

Před třemi lety se na Dočesné a v Žatci objevil poprvé a letos se opět vrací. Jakub Smolík, vlastním jménem Jaroslav, kytarista, zpěvák a skladatel. Zpívá písničky na pomezí pop a country, které dokáží dojmout převážně něžné pohlaví.


Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka. Při studiu zpíval s rockovými kapelami ale jeho první hit „Až se ti jednou bude zdát “ pochází ze spolupráce s Lucií Bílou a Petrem Hannigem. Počátkem devadesátých let nazpíval výběry „Největší hity country I a II“, písničky proslavené už P. Bobkem, J. Grossmanem, Greenhorns a M. Tučným a oba se velmi dobře prodávaly.

V devadesátých let spolupracoval různými umělci v různých projektech, například dětský projekt s M. Davidem, točil videoklipy, vydal přes deset alb, ale ještě nepřišla ta pravá chvíle.
V roce 2000 natočili S Alešem Brichtou a Petrem Jandou společnou skladbu „
Každej si meleme tu svou
“. Ze spolupráce s nimi vzniklo i CD. Zároveň začal vystupovat se svou vlastní kapelo Zlatí paroháči. V roce 2003, vyprodal koncert v Branickém divadle a ledy se pohnuly. Ve svých 44 letech se stal dokonce skokanem roku…
Jakub Smolík prodává desky, vyprodává koncerty a je ho slyšet v éteru. Jeho pop v country obalu táhne, komerční úspěch popřít nelze. Mimo hraní a zpívání podává i víno se svou etiketou.

Jakub Smolík vydal 28 alb, jako poslední v roce 2016 vánoční album s názvem „Šťastné a veselé Vánoce“. Na desce zní také vánoční písně autorů Petra Jandy, Petra Koláře, Zdeňka Bartáka, Štěpána Kojana a dalších. Na konci listopadu navázalo Vánoční akustické turné se smyčcovým kvartetem White Strings, Kde byl speciálním hostem Vašo Patejdl.