Ondřej Havelka a Melody Makers a jejich „křaplavky“ na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2018

27. 4. Havelkovi Melody Makers zdvihli z křesel diváky v Žateckém divadle a o 127 dní později budou moci diváci hned od začátku stát. Oblíbení hudebníci se vracejí do Žatce často ale tentokrát tj. v sobotu 1. 9. zahrají po 10 letech na Dočesné. ... Více v článku

Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období swingu od počátku třicátých až k počátku let čtyřicátých.
Repertoár obsahuje skladby širokého spektra, od hollywoodských muzikálů až po čísla swingových big-bandů. Pro lepší představu o době, vystupují hudebníci v dobových kostýmech i účesech, vizuálně identickými mikrofony a celkovou režií představení konče. Na každou sezonu si připravují jedno tematické představení. 

Poslední show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers se věnuje prvním jazzovým deskám. Doménou kapely je ale swing, který samozřejmě nemůže chybět. Představení provází humorné scénky včetně hrozivě vypadající rvačky, která jak jinak končí úsměvy. Ondřej Havelka si vybírá ty nejlepší hudebníky a při poslechu je to znát.
Swingovou hudbu dělá Havelka už od dob působení v Originálním synkopickém orchestru v 80 tých letech, včetně stylizování se do dobových reálií.

Zpívá a moderuje a nenápadně poučuje o době  o níž mohou vyprávět už jnenom desky.

Máte li rádi jazz, swing nebo hudbu pro pamětníky, neměli byste pod podiem v sobotní podvečer chybět.