Skupina Nebe zahraje na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2018

Skupina Nebe je dalším koněm z pomyslné Krajčovy stáje. Krajčo občas pomáhá mladým kapelám a interpretům, a tak když se k němu dostal demosnímek skupiny pěti mladíků z Havířova nazvaný Legosvět nabídl jim pomoc v podobě natočení řádné desky, která také dostala název Legosvět. ... Více v článku

Deska vychází v březnu 2012. V rádiích byl nasazen pilotní singl „Legosvět“. V klipu k němu jim hraje Tereza Voříšková. Hrají příjemný nekomplikovaný melodický rock, až poprock, přičemž se snaží mířit svou tvorbou na širší publikum, než některé „dívčí“ poprockové kapely. Dlouhou dobu jim bylo podsouváno že jsou jen takové „béčko Kryštofa“, že mají podobný zvuk. To už ale podle kapely s posledním albem přestává.

Nebe začalo pozvolna objíždět kluby a objevilo se i na letních festivalech včetně takových jako jsou České hrady a Colours of Ostrava a připravuje druhé album které vyšlo pod názvem „Než se rozední“, To vyšlo v roce 2014.
Nebe odjelo společné turné se spřízněnou kapelou z regionu Mirai (Nový Jičín), ale taky společné turné On stage s Ewou Farnou a Support Lessbiens. Zatím poslední album se jmenuje Souřadnice a vyšlo v roce 2017.

Nebe myslí i nato jak se prezentovat. V loňském roce si nechali sestrojit vesmírnou loď a vzali s ní fanoušky na podzimní mini tour a poté i na další koncerty a festivaly v roce 2018.
Vesmírná loď je 13metrová kopule, pod níž hrají a na kterou se promítají 360° projekce.