Olga Lounová na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2018

Na podiu Žatecké Dočesné se letos objeví žena mnoha dovedností. Uměleckých i sportovních, milovnice adrenalinu – Olga Lounová. Do Žatce přijede předvést především své dovednosti pěvecké.

 Olga je herečka, zpěvačka a textařka, prostě písničkářka, absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka, obor muzikál, zpěv, herectví, tanec. Je – li třeba může se doprovázet na klavír, kytaru i flétnu.
Jako zpěvačka zaznamenala svůj první úspěch ve skladbě „Láska v housce“ v duetu s Xindlem X. Její hlavní hudební živnost je účinkování na muzikálové scéně, ale má i své vlastní projekty.

Zpívala s kapelou Modré houpačky, byla frontmankou rockové kapely Calathea, s níž vystupovala v Chorvatsku, Německu, nebo v Polsku jako předskokanka Maryly Rodowicz. V roce 2008 založila společně s Marcusem Tranem skupinu Blind Angie.

V roce 2010 dostala dvě nominace na Hudební cenu Óčka za skladbu „Láska v housce“ (sólista a videoklip), byla předskokanem koncertu zpěvačky Pink v Praze.
V roce 2011 vydala svou první studiovou desku „
Rotující nebe. Na ní zabodoval song a klip „Gynekolog amatér od jejího tehdejšího partnera Xindla X.

V roce 2012 natočila videoklip na skladbu „Dál za obzor“, kterou napsala pro sebe a Karla Gotta.

Tato píseň je k slyšení i na druhém albu „Optický klam“. K albu odjela koncertní mini šňůru a bylo to opravdu optické – Ohňová šou a Olga předvádějící své pohybové umění zavěšena na lanech a zpívající. Překvapila ty kteří nesledují její cvičitelská videa a netuší o její vášni pro thai box. Posední album se jmenuje „Chuť svobody“ a natáčela ho částečně v Los Angeles. Na skladbu „I Own Ya“ vznikl i klip.