Sebastian poprvé na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2018

Sebastian jsou typická pop rocková kapela se zaměřením na romantické až naivní náctileté dívky. Většinou jsou obsahem písní milostná vyznání, na které dívky slyší, zvláště pak ty co by si je přály slyšet v reálu. To je pak podpořeno chytlavou melodií. Sebastian je umělecké jméno jejího kytaristy a zpěváka Sebastiana Navrátila. Jsou ještě poměrně novou tváří na naší pop scéně, ale už dost oblíbenou na to, aby se o nich vědělo a aby byli zváni třeba na letní festivaly, nebo místní slavnosti typu Dočesná. ... Více v článku

Jejich první průnik do posluchačských uší přišel s písní „Toulavá“. Stala se z ní nejpřehrávanější skladba českého internetu roku 2015. Za to byl odměněn úspěchy na Evropě 2 a na TV Očko i nominací na Anděla za objev roku.

Narozen v Mnichově vyrůstal v Liberci. Zde získával první hudební ostruhy. Se skupinou Just Try, pokoušel štěstí v soutěži Československo má talent. Nevyhráli, za to zabodovali s akustickou verzí hitu „Žijem len raz“. Zásadní ale bylo až Sebastianovo setkání s producentem ODDým z Atmo Music.

Pro toto sdružení libereckých muzikantů, nazpíval singl „Polety“, skladba patřila k nejhranějším písním komerčních rádiích a televizích v roce 2014. Přinesla mu smlouvu s renomovaným labelem Warner Music.

Toulavá už byl jeho první sólový singl. Zaujala nejen dramaturgy v rádiích ale i posluchače. Všiml si jí i Richard Krajčo z Kryštof a označil Sebastiana za nastupující hvězdu. A nespletl se. Z Toulavé je dnes jeden ze tří největších česko-slovenských hitů roku 2015 a Sebastian už patří mezi místní hudební elity. Že to nebyla náhoda potvrdil druhým singlem „Záchranný bod. Oba hity podpořeny klipem. Přibyly další singlové hity a v roce 2017 si zahrál jako host skupiny Kryštof na Strahově kde převzal platinovou desku za album Hvězdy. Na albu je vedle starších singlů i další hit „Vesmírná“, na který si pozval kamarády z ATmo Music. Podle Vesmírné pojmenoval svou tour v roce 2017 a 2018 a natočil k ní klip.