Skupina Traktor na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2018

Na Dočesnou přijede Traktor nejen tak ledajaký ale pořádný hardrockový. Rok výroby 2001. Místo Hranice na Moravě. Tehdy se domluvili muzikanti ze dvou kapel, že se spojí do jedné. A že už měli své odehráno začali se brzy objevovat na koncertech a jiných hudebních akcí. Začínali se songy písní svých vzorů, sbírali zkušenosti a postupně zvětšovali podíl vlastní tvorby. ... Více v článku ...

Po pořádném zajetí, tři roky po založení vydali první album „S vlečkou se to lépe táhne“ u Popronu. Album obsahovalo i nehardrockové, ale veselé vyznání Pamele Anderson, z nějž vznikl klip Pamela. Trochu zvláštní texty, to je možná první poznávací znamení.

·         2009 Další album si nadělili až po pěti letech, po která hráli a skládali. Vychází CD s názvem 69.  Je natočen oficiální videoklip k songu Cosmosen, na němž se podílí komik Zdenek Izer.

·         2011 Traktor má třetím CD s názvem Tmel, jímž završil první traktorovou dekádu. Na podzim vychází videoklip ke skladbě z alba – Sibyl.

·         2012 S použitím záběrů z festivalu Benátská noc 2012, zkompilován druhý oficiální videoklip – Láskožrouti.

·         2013 TRAKTOR vydává čtvrtou desku. ALCATRA'N'Z

·         2014 Jaro začínají 5 koncerty. Pátý koncert je netradičně situován na parník Tyrš při plavbě po Vltavě. Bylo to setkání s Family Fans Traktor a zároveň byl ten den uveden na svět první oficiální videoklip k songu z alba Katakomby, čtvrtého CD.

·         2018 DVD a double CD/LIVE “Prach a vzduch“ – audio a video záznam koncertu 16. 11. 2017 z vyprodané ostravské Bonver Arény, Téměř dvouhodinový koncert je prvním audio/video/live počinem Traktoru za 17 let kapely.