VANUA 2 zahrají na Dočesné v Žatci

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 01. 08. 2018

Kapela VANUA 2 vznikla na počátku roku 2017 spojením hudebníků z kapel Yannick Tevi band a Blue Effect. .. Více v článku !!

 Po dvou měsících se k ní přidává kytarista Honza "Ponorka" Ponocný. Základ kapely Vanua2 tvoří muzikanti z dílem osudu zaniklého legendárního Blue Efektu, bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Říha a klávesista Vít Beneš. To je základ nové české kapely Vanua2, která se představila singlem Bridge Me Out. Trojici doplňuje kytarista a zpěvák se Yannick Tevi, pocházející z tichomořského ostrova Vanuatu (odtud název kapely) a kytarista Honza Ponocný. Na působení v Blue Efektu po boku Radima Hladíka nelze zapomenut a nelze se naučit přes noc psát písničky jinak, takže Vanuatu jsou trochu jiným pokračováním Blue Efektu.

Kapela připravila vlastní repertoár, se kterým se premiérově představila 20. září v pražské Malostranské Besedě, a nahrála živě i s obrazem ve studiu Sono první skladby.
„Jsme nová kapela, takže zatím desku neplánujeme. Spíše se vydáme cestou nahrávání živých snímků, ve kterých lidé uvidí, jak hrajeme a vypadáme. Zdarma je budeme umisťovat na náš Facebook. Hlavně chceme koncertovat,“ tvrdí Wojttech Říha.
Tak se i stalo ale s tím je konec. Protože:
„Je to naše rozloučení s živými nahrávkami, které jsme pouštěli během roku na našem Facebooku. V létě se chystáme do studia natočit první studiovou nahrávku,“ říká baskytarista kapely Wojttech Říha. Mezitím pilně a neúnavně koncertují tzn. objíždí republiku a hrají kde se dá.

V červnu po 7 měsících natáčení vyšlo první oficiální video Bridge me out.

Sestava. Yannick Tevi – zpěv, kytara Vít Beneš – klávesy, zpěv, Honza "Ponorka" Ponocný – kytara, zpěv, Wojttech Říha – basa, zpěv, Václav Zima – bicí