Pavel Calta poprvé na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 01. 08. 2018

Je zpěvák, skladatel, kytarista, rodák z České Lípy, na hudební scéně již poměrně usazený. Se svým nenáročným popíkem z vlastní tvorby, slaví úspěch na sociálních sítích i koncertních pódiích. Natočil několik videoklipů a singlů a v roce 2015 je shrnul na první album Momenty, které mu křtila Lucie Bílá. V roce 2011 seděla v porotě Československo hledá Superstar a mladý zpěvák ji zaujal. Navázali přátelství a byl to právě zlatá slavice, kdo ho nasměroval k tomu, aby si ze všech svých aktivit a zájmů vybral právě hudbu.

 

K hudbě ho to táhlo od dětství, celá rodina na něco hrála nebo zpívala. Zkoušel piano, trumpetu. Na kytaru se naučil hrát na letním táboře. V 15 ti začal zpívat se swingovým Big bandem v České Lípě.

První text napsal v 16 letech. V roce 2008 hrával s pražskou kapelou Unity (ska-reggea), Později frontman pop-rockové kapely Sweeper. Pořád ale nic nenasvědčovalo že by se hudbou mohl živit. Spíš pracoval v cestovním ruchu a závodně plaval.

 

Až zkusil štěstí v „Talentu“ 2011 a postoupil do semifinále.

V listopadu 2012 vydal debutový vánoční singl „Ve Hvězdách“ (1. místě hitparády Evropy 2). následoval letní singl "Naštěstí“ a lidé mu prý píší že jim tenhle song zlepšuje den.

V tramvaji nebo metru ho napadl další song Zrzka. Múzy si talent najdou všude.
Koncem roku 2014 udělal videoklip na svou srdcovou skladbu s názvem „MAMI“, věnovaný své matce.

O pár měsíců později napsal singl následovaný klipem „Terapeut“.

V červnu 2015  vydal své autorské debutové album 'Momenty'.

 

Po vydání prvního alba začal jezdit s kapelou (přes 120 koncertů ročně), sblíženi s Xindlem X  a hostování na Xindlově turné.

Pavel Callta zaujal celebrity, v klipu „Ve hvězdách se k němu tulí Andrea Kerestešová, v klipu "Píšem si svůj sen" mu vystupuje Leoš Mareš.
Dostal nominaci na slavičí Objev roku, zahráli s kapelou na předávání Slavíků.

V roce 2018 by mělo vyjít druhé album "Doteky".