BSP - speciální výroční koncert na Dočesné 2018

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 01. 08. 2018

BSP tedy Balage, Střihavka, Pavlíček jsou česká rocková Superskupina slavící letos 25 let. K výročí chystá turné a jednou ze zastávek bude Žatecká Dočesná. Měl by vyjít i nový singl a Michal Pavlíček by rád napsal Střihavkovi, novou Zemi vzdálenou.

 Ota Baláž BSP rozjel jako projekt tříčlenné skupiny roce 1991. Deska v roce 1993 vyšla pod názvem „Michal Pavlíček For Kamil Střihavka By Assistance Ota Balage“.
Byla jen v angličtině a připsala si 6 nominací na Gramy. Trio se rozjelo po koncertech a natočilo další desku, tentokrát v české verzi.

Devadesátá léta byla jejich nejslavnější období. Z něj pochází taky největší hity, např. Země vzdálená,
Když se snáší déšť, či rockovější Holka čapni draka.
Hráli až do roku 1996 potom BSP uložili k ledu.

V BSP se sešli tři mistři, tři špičkové osobnosti, BSP bývají právem označování jako superskupina. V roce 2009 vyšel výběr nejlepších skladeb na Best Of a DVD se záznamem koncertu v Retro Music Hall. Vydání DVD a CD oslavili mimořádným křtícím koncertem a několika následnými vystoupeními. Jedním z nich bylo i jejich vystoupení na Dočesné 2009 v Žatci.

Po devíti letech se vrací, aby divákům předvedli, jak to vypadá, když muzikant zraje jako víno a ze svého umění nic nezapomíná. Ostatně Michal Pavlíček byl s Pražským výběrem na společném podiu s Rolling Stones letos v červenci a určitě tam nabral v tomto směru mnoho zkušeností.