Paleček bez Janíka, zato s Ivo Jahelkou - Koncert v ŽATCI !

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 07. 05. 2018

17. 5. v 19:00 se objeví na podiu Městského divadla v Žatci netradiční dvojice. Paleček & Jahelka. Lidsky je to úplně jiné spojení písničkářů, ale smysl pro humor a vtip zde bude stále přítomen.

 Duo Paleček Janík se rozešlo po více než 4o letech spolupráce a spoustě dnes už kultovních hitů.
Každý z nich se dal na svou sólovou hudební dráhu a každý to vzal jinak. Ještě v době společného vystupování P&J s Ivo Jahelkou stvořil Paleček tematické album Tenisová akademie. Z nepoužitého materiálu, který se neujal v P&J nahrál desku Každej je nějakej s texty vlastními i od kamarádů.
A když se jejich hudební cesty rozešly, našel si hudebního souputníka a kamaráda ve zpívajícím právníkovi Ivo Jahelkovi. V roce 2015 mu vychází u firmy SUPRAPHON v jeho osobité kytarové a interpretační úpravě CD „Ježkárny“ z písní Osvobozeného divadla.
Druhou polovina hudebního večera bere na sebe slavný zpívající právník Ivo Jahelka. Protože ho bavilo skládání písní spojil své řemeslo se zálibou a ve volných chvílích si muzicíroval. Dotáhl to až na portu v roce 1984 kde sice nezvítězil ale jeho písnička Soudili se, se vešla na desku s písněmi z onoho ročníku Porty. Od té doby stihl vydat řadu alb a odehrát mnoho koncertů. Rád spojuje písničky s vesele podávanými zážitky ze soudních síní.
Aktuálně spolupracuje s Miroslavem Palečkem.
Formát večera s písničkáři je takový že oba dva spojí své síly v úvodu a na konci pořadu. Mezitím odehraje každý svůj vlastní koncert. Ve svém promo slibuje Miroslav Paleček písně starší i novější taky ukázku ze svého alba věnovanému písničkám V+W.

Večer dvou českých písničkářů nabídne zajímavé srovnání dvou písařských stylů a mnoho veselých písní, a to i krutě aktuálních. Jako např. tu o Čapím hnízdě nebo Cikánskou baladu anebo Palečkovu Ruští chudatýři.

Foto 0