Will Johns Band - koncert v Žatci !!

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 20. 10. 2017

14. 11. v tradičních 19:00 hodin zazní v žateckém divadle opět blues. Tentokrát pro změnu britské. Své umění předvede Will Johns uznávaný britský kytarista, syn slavného zvukového inženýra Andy Johnse a synovec slavných strýčků. Když můžete uvést Erica Claptona jako jednoho ze svých mentorů a zároveň strýce, George Harrisona jako dalšího ze svých strýců a váš táta spolupracoval na albech Led Zeppelin nebo Rolling Stones a jste bluesový kytarista, máte od života rozdány dost dobré karty.

 

Will Johns Band

 

Will vzpomíná, jak chodil do sklepa, kde stály staré bicí bubnovat a pouštěl si k tomu kazetu ZZ Top. Až se ho jednou Eric zeptal, proč nehraje na pořádný nástroj a dal mu kytaru. Teď přijede do Žatce jako náhrada za amerického kolegu Vince Agwadu, který z rodinných důvodů zrušil všechny své letošní koncerty a měl by přijet příští rok v dubnu.

Will se na kytaru začal učit v 15 letech a opravdu se mu dostalo rad i první kytary od Erica Claptona, chotě své tety, kterou Eric „přebral“ Georgi Harrisonovi. Během své téměř 20leté kariéry hrál např.  s Joe Strummerem, Jack Brucem, Bill Wymanem a Ronnie Woodem, s jehož synem založili kapelu Glyda během působení v USA. Do Evropy se vrátil v polovině devadesátek a dnes už vystupuje se svou vlastní kapelou Will Johns Band. Hraje směs rocku a blues a své nahrávky vydává u vlastní nahrávací společnosti Big Bear. Will Johns je považován za jednoho z nevýraznějších umělců na britské bluesové scéně. Během své kariéry posbíral mnoho ocenění po celém světe, včetně tří nominací na cenu British Blues Awards v kategorri The best original song. Bývá velkým tahákem britských festivalů napříč Spojeným královstvím včetně těch nejprestižnějších jako jsou Blues On The Farm, Birmingham Jazz and Blues a Cambridge Rock Festival.

V roce 2012 vydal své první album Count On Me a o rok později Hooks & Lines. Na krátký čas si poté od hudby odpočinul, když pracoval jako průvodce v mořském světě. Zpátky k hudbě ho přitáhnul projekt Sons of Cream, což bylo myšleno jako pocta hudbě slavných otců, v případě Bruceho syna Kofiho a v Johnsově případě strýce. Jako další slavný potomek se v triu objevil Jimi Page jr. Projekt se ustálil pod názvem Fresh Cream (podle alba Cream).

Will Johns zahraje v Čechách podruhé a jako minulý rok jej doprovodí čeští muzikanti.

 

UKÁZKY TVORBY ... poslechněte si to .... více na http://www.willjohns.com/videos/

Související obrázek

Výsledek obrázku pro Will Johns