Michael Mayo Quartet - koncert v divadle

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 21. 09. 2017

Příznivci jazzu scatu a soulu se mohou těšit na pěveckou hvězdu opravdu světového formátu zajdou-li 16. 10. do městského divadla na Michael Mayo Quartet.

 Michael Mayo je velmi pozoruhodný mladý zpěvák a skladatel z Kalifornie. Vystudoval Berklee College of Music v Bostonu a poté získal stipendium na prestižním Thelonious Monk Institute of Jazz v Los Angeles. Technicky i výrazově je skutečně excelentní zpěvák. Dlouhodobě spolupracuje s hvězdami světového jazzu.

Hudba Michaela Maya je ovlivněna moderním jazzem, soulem i popem a dává vyniknout i umění scatu. Michael Mayo se vydává na turné, kde jej po České republice doprovodí zkušení hudebníci Marek Novotný, Ondřej Štajnochr a Jiří Slavíček.

Syn dvou profesionálních hudebníků, teprve 22letý rodák z Los Angeles, již vystoupil živě s umělci jako Usher, All-American Rejects a Matchbox 20. Nahrával s Michaelem Jacksonem, Kornem a můžete ho slyšet na soundtracku k filmům Hairspray, High School Musical 3 a The Polar Express. Hrál v různých televizních programech včetně Home for the Holidays, VH-1 Awards a Večer hvězd: Pocta Quincy Jonesovi.

Mayo absolvoval s vyznamenáním a získal medaili NAD Chadwick, která byla udělena jen jednomu studentovi za třídu. V poslední době byl Mayo přijat do prestižního Thelonious Monk Institute of Jazz Performance Ensemble, jako teprve třetí zpěvák ve 20leté historii ústavu. V prvních třech měsících tohoto přísného dvouletého programu Mayo již zde spolupracoval s umělci, jako byli Wayne Shorter, Herbie Hancock, Jimmy Heath, Stefon Harris, Hal Crook a Billy Childs. Přes všechny tituly ocenění a chválu bude nejlíp se 16. 9. od 19:00 přijít přesvědčit osobně co na tom mladíkovi ti Američani mají.

 

 

Výsledek obrázku pro michael mayo quartet

Ukázky tvorby : https://soundcloud.com/michaelmayomusic