Simona Stašová a Oldřich Vízner prožijí Římské noci

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 21. 09. 2017

Městské divadlo Žatci uvede již 29. Řijna další z řady pravidelných činoherních pořadů. Tentokrát nás čekají jedinečné a brilantní herecké výkony Simony Stašové a Oldřicha Víznera v poutavém a současně dojemném příběhu dvou slavných lidí.

 Italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Williamse. Hra pojednává o jejich dlouhodobém a ryzím přátelství, o jejich láskách, radostech, vrcholech i pádech. Vše zarámováno do padesátých a šedesátých let 20. století.

Během svého pobytu v Římě se Williams konečně setká s herečkou, pro niž touží psát. Prakticky ihned najdou porozumění jeden pro druhého. Uprostřed Říma na terase Anny Magnani si Tennessee přilétává pravidelně načerpat dávku Annina humoru a nezkrotného temperamentu. Tady si nechává pofoukat své bolístky od silné a neporazitelné Anny, tady načerpává inspiraci pro svou další tvorbu a tady se s ní může smát i plakat. Přitažlivý děj plný silných emocí a vášní, smíchu a pláče, velkých zvratů, to všechno jsou „Římské noci“. Tento pravdivý příběh dvou výsostných umělců a citlivých zranitelných duší vám určitě rozproudí krev v žilách a ještě dlouho po představení bude ve vás žít. Začátek je tradičně od 19:00 hod. Lístky lze zakoupit na pokladně žateckého divadla. Rezervace jsou možné na tel.: 415 710 519.

 

Franco D´Alessandro

ŘÍMSKÉ NOCI

dojemný životní příběh dvou slavných lidí

fotogalerie

osoby a obsazení

Anna Magnani Simona Stašová
Tennessee Williamse Oldřich Vízner

Režie Gregory Abels

Překlad Alexander Jerie 
Výprava Michaela Červenková
Maskérka Eva Hrušková
Kostymérka Radka Šedová
Technická spolupráce Luboš Loubal,
Aleš Hanzlíček, Václav Skalník, Jiří Beneš

Více na: http://www.harlekyn.cz/rimske_noci.php