Mandrage zahájí Dočesnou na INNOGY STAGE

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 31. 08. 2017

Když poprvé hráli Mandrage v Žatci byla to poměrně málo známá startující kapela dvou teenagerů a dvou dospělých rockerů. Letos už mají za sebou stovky koncertů několik tutových hitů a posledních několik let neopouštějí první desítku v kategorii skupiny, Českého slavíka.

V roce 2001 na oslavě své kapely nechali jich otcové zahrát si své školou povinné syny Matese a Vítka a potom je podporovali ve společném hraní jako duo. Kluky to chytlo, časem si začali psát vlastní písně, směle se zúčastnili Plzeňské hudební soutěže Můza. Tady se seznámili s dospělými rockery Pepou Bolanem a Coopim. Ti se s nimi dali dohromady a stali se členy skupiny Mandrage. Psal se rok 2004.
Dnes o 13 let později se bez nich neobejde žádný festival a v nakladatelství Universal music si mnou ruce, jaký měli tenkrát nos, když jim nabídli smlouvu.
První desu jim vydali roce 2007 a po ní následovala další alba na každém aspoň jeden hit, který je držel v hitparádách. Nasbírali také několik nominací na Anděla a vítězství v anketě Žebřík. Hrají spíše popík se zaměřením na teenagery.
Mandrage už ale začínají dospívat i hudebně čehož si všímají i recenzenti jejich desek. Především předposlední Siluety byli v rámci možností docela chváleny. Na posledním albu „Potmě je každá kočka černá“ (2015) jsou slyšet syntezátory a znějí tu i varhany jaké používali kdysi Depeche mode. Jak přiznali, zkusili si retrodisco. Začátkem roku 2015 poprvé ve své kariéře zkusili akustické tour za doprovodu smyčcového kvarteta Aristo Quartet, dechového tria a vokalistek.

Mandrage na vavřínech nespí, pořád se snaží nabízet něco nového. Některé fanoušky tím ztrácejí jiné získávají. Jejich turné k deskám jezdí jen po větších městech, a tak díky Dočesné bude opět šance je vidět, a hlavně slyšet i v Žatci.

Kdy: pátek 1. 9. od 18:20

Kde: Letní kino