Skyline na INNOGY STAGE

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 31. 08. 2017

Skyline je electro punková skupina, založená v roce 1997 v Praze. Zpěvačku Marku Rybin a MC Jacoba doprovází kytarista Majkii B a dvojice zakládajících členů – DJ Hiffi a bubeník Radek Bureš. Produkují elektronickou taneční hudbu. Za svá živá vystoupení už byli několikrát oceněni. Ačkoli jezdí po klubech a festivalech nejen po ČR, jejich domovskou scénou je pražský klub Roxy music.

Jejich prvním koncertem bylo hned předskakování Tata Bojs. Kapela je ovlivněna taneční scénou, ale nehrají jen tracky, ale i normální písničky.

Koncertovali už v Polsku, Německu, Portugalsku a na prestižním holandském festivalu Eurosonic.

V červenci 2005 předskakovali taneční legendě Underworld,.

První album Riders in the Store (2001) bylo označeno za jeden z nejvýraznějších debutů na české taneční scéně. Druhé Album Urbanica 2004 zachycuje posun kapely směrem k modernímu a energickému „ubran popu“. Na desce Virginplatonicpanic dostaly více prostoru tentokrát kytary.

V únoru 2007 natáčeli ve vyprodaném klubu Fléda koncertní DVD. Music server napsal o koncertu: „strhující show s výbornými projekcemi, světly, a parádním hudebním výkonem“. DVD vyšlo 25. března 2008 společně s čtvrtým studiovým albem Eskapismy.
Dalšími alby jsou
Private Madness, Public Danger (2010,),Fairytapes (2013, Jungle (2016)
Skyllině zpívají anglicky o čemž se lze přesvědčit kliknutím na odkaz
Skyline na yutube nebo zadáním hesla Skyllině tamtéž.
Jejich poslední singl Irie byl nasazen do letní hitparády radia Evropa 2.

Kdy: 2. 9. od 18:40

Kde: Letní kino