Voxel zahraje na INNOGY STAGE

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 31. 08. 2017

Na Dočesné je vždy nějak obecně veselo a letos bude po hudební stránce. Máte-li rádi v písni humor hudební i textový a interprety, kteří mají nad sebou nadhled, potom nesmíte chybět v letním kině při vystoupení Václava Lebedy vystupujícího pod pseudonymem Voxel.

Voxel je multiinstrumentalista a srandista, jinak český folk-popový zpěvák a písničkář. V dětství se naučil foukat flétnu, hrát na klávesy, později klavír a časem se naučil další nástroje. Bez úspěchu se účastnil několika řad  Česko-Slovenské Superstar.

Na začátku roku 2012 vydal pod jménem Voxel svůj první singl „V síti“ s textem Xindla X, podpořený videoklipem. Texty dalších singlů Hitmaker a Superstar napsal jiný písničkář Pokáč, se kterým Voxel občas vystupuje v duu.
V březnu 
2013 ho 19 000 diváků vyhlásilo objevem roku na hudebních cenách Óčka a na podzim 2013 byl v druhou, a rok později první Hvězdou internetu. V roce  2014 vydal debutové album All Boom!. Název s ironií ve slovní hříčce zjevně odráží úspěšné počáteční období hudební dráhy.

Začínal s elektro popem, ale časem přešel spíš k folkovější, kytarové podobě svých písni. V září 2015 vydal druhé Album Motýlí efekt. Na začátku roku 2015 podnikl několik koncertních turné s kapelami O5&Radeček UDG. Na cenách Anděl 2014 byl nominován v kategorii objev roku, nominaci ale neproměnil. Vzhledem k jeho 25 letům toho může ještě hodně proměnit, pokud mu vydrží invence a zdravý nadhled, což je to co jej odlišuje od podobných mladých hvězd.

Na podzim nachystal překvapení v podobě PopFolklorTour: Voxel s Cimbálovkou. Fanoušci na tomto podzimním turné uslyší skladby Voxela předělané do aranží pro cimbálovou muziku.

Kdy: 2. 9. od 14:00 hodin

Scéna: INNOGY Stage – Letní kino