Czech Big Company Band (Slavnostní Galakoncert k 60. výročí Dočesné) + budeník Dalibor Gondík

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 11. 08. 2017

Na Dočesné nebude chybět nic z hudebních žánrů a bude mezi nimi i jazz. Czech Big Company Band patří mezi top big bandy v naší zemi. Band je složený z profesionálních hudebníků z předních českých orchestrů jako jsou například Moondance orchestra M. Kumžáka, Big band Felixe Slováčka, Hudba Hradní stráže a mnoho dalších.

 

Na Dočesnou přiveze písnička Glenna Millera – jako poctu legendě, jehož repertoár je složen z nejznámějších skladeb orchestru, který hrál jeho band před válkou za mořem a poté během ní spojeneckým vojákům. Vzhledem k charakteru tohoto vystoupení lez očekávat jiné věhlasné jazzové lahůdky. Během koncertu Czech Big Company Band vystoupí zpěvačka Dasha nebo Lenka Kopecká a jako moderátor koncertu a zároveň překvapivě hráč na bicí Dalibor Gondík. Orchestr diriguje Miroslav Surka. CBC band hrává i s velkými jazzovými hvězdami jako např. s kubánským trumpetistou Arturo Sandovalem.

Celý koncert svojí svým repertoárem světových jazzových evergreenů, noblesou a atmosférou je koncipován jako oslava a pocta k výročí 60. Ročníku Žatecké Dočesné.

Kdy: sobota 2. 9. od 15:40

Kde: nám. Svobody