CODA po čase opět na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 11. 08. 2017

V programu Žatecké Dočesné je mezi jiným uvedena Coda. Znalci a pamětníci zaplesají. Coda je Karlovarská hardrocková skupina slavící 33 let.

Na kapelním profilu na Bandzne.cz sepsal zakladatel Martin Uxa obsáhlou a zajímavou biografii z níž vybíráme to nejpodstatnější.

 

Začátky

Koncem roku o 1984 začala nově vznikat kapela, která dostala jméno Coda. Začaly vznikat písničky, povedlo se jich pár napsat a nacvičit a brzy přišel první koncert. V listopadu 1985 už byli druzí na rockové Vysočině díky čemuž mohli vystoupit na rockovém Marathónu v pražském Paláci kultury. Účast zde byla zároveň vstupenkou do vyšších pater českého rocku.

V roce 1987 vychází první singl Cody se skladbami Tady to máš a Napůl.

Po moha a mnoha koncertech, několika krizích a 16 letech od svého založení, vydává konečně oficiální CD "Všechno je napůl". V roce 2002 vychází druhá řadovka "Fair play" a až v roce 2010 třetí se sebeironickým názvem"Hard rock dinosaur".

Narozeniny

24. 4. 2010 oslavila Coda své 25. narozeniny. Hosty byly kapely Pumpa a Miloš Dodo Doležal Band.

25. 4. 2015 oslavila Coda své již 30. narozeniny. Hosty koncertu byla teplická kapela Hlahol a Roman Dragoun.
Koncerty:

Většinou hrávají na severozápadě Čech, ale občas vyrazí třeba až na Moravu.

Na jejich profilu na Bandzone/coda naleznete více informací a můžete si udělat obrázek i o tom, jak jim to hraje podle 18 nabízených skladeb.

 

Kdy: sobota 2. 9. od 20:20

Kde: nám. Prokopa Velkého