Guns N' Roses Tribute - revival na Dočesné 2017

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 01. 08. 2017

Pokud jste nestihli letošní vystoupení znovu obnovených Guns ´N ´Roses, letošní Dočesná vám nabídne alespoň iluzi, že jste se ocitli na koncertě slaných Američanů.

 S tím rozdílem že vám zahraje slovenská revivalová kapela Guns N' Roses Tribute, jejíž repertoár se skládá právě z písní známé americké hard rockové skupiny. Slovenští chalani se do tohoto projektu pustili už v roce 2003 a zatím v ČR ani SR nemají relevantní konkurenci. Jistě obléknout si kostým jako slavná kapela a napodobovat její hru a zpěv by dokázal leckdo, ale by zaujmul náročné publikum, včetně hudebních odborníků musí to dělat dost dobře. A to je případ slovenského revivalu. Na Bandzone.cz na svém profilu nabízejí 7 songů k přehrání.

Základní myšlenkou tohoto revival bandu je představit živé verze písní jedné z největších kapel rockové historie a připomínat atmosféru jejich vystoupení a doby, ve které je původní kapela hrála.
Proto se snaží přiblížit co nejvěrněji ke zvuku a celkovému vzhledu kapely. Při rozhodování, zda podávat repertoár po svém, nebo co nejvíc vycházet z originálu, se rozhodli pro druhou možnost, obohacenou i o kostýmy. Visuální vjemy hrají v rocku důležitou roli Hudba GUNS 'N' ROSES inspirovala mnoho hudebníků (včetně členů této kapely) a fanoušků rock'n'rollu po celém světě. Vypravme se tedy na výlet do středu rocku do období let 1987 a 1993 kdy GNR slavili největší úspěchy.

 

Kde: nám. Svobody


Kdy: 1. 9. od 20:30 hodin