Jaksi Taksi na Dočesné 2017

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 01. 08. 2017

Jaksi Taksi je pražská pop-punková hudební kapela založená roku 1992. Kapela postupně přešla od punk rocku k pop punku. Původně hráli punk, ale časem přešli k hudbě, která umí zaujmout melodií i textem. Často používají v písních vícehlasy.

Jak to začalo:

·         První deska Hysterčák (1997) je zřejmě inspirovala názvem. Prošli si následně hysterickým obdobím plným konfliktů s diváky a pořadateli, včetně demolic okolí.

·         Naštěstí si včas uvědomili, že punk je jinde. Výsledkem je deska „Uvěř a zaplať“

·         Další desku „Na běžícím pásu“, stejně jako předchozí, finanční potíže s dluhy, nepustily do oficiální distribuce. Následující album „On-line“ přišlo s texty i hudbou pro širší publikum, a tak se deska objevuje v oficiálních médiích.

·         V roce 2003 si jich konečně všimlo velké nakladatelství, a tak deska „Všechno dobrý“ vychází u BMG. Postupně se začínají objevovat i na velkých festivalech (Rock for people, Sázava Fest, Trutnov) později jedou turné s ostříleným Harlejem …

·         V r 2004 Připravují vydání nového alba „Zachovejte paniku“. Skupina se v rámci vydání desky zapojuje do projektu Adopce na dálku 2005.

V životě kapely se za pětadvacet let stalo mnoho. Tento krátký výlet do počátků Jaksi Taksi naznačuje, že stát se oblíbenou rockovou kapelou a vydržet, není vůbec žádná (rocková) opera. Je to „fuška“ někdy i boj sám se sebou.
Jaksi Taksi jsou toho důkazem. Na jejich webu
jaksitaksi.cz  se lze o nich dočíst mnohem víc a v sekci Video shlédnout 20 klipů natočených v průběhu fungování kapely včetně necenzurované verze klipu Maturitní večírek nebo předvolebního Víme svý. Jednu píseň věnovali i fenoménu Selfie s ironickým sloganem, „No tak si pořiď svoji selfie. určitě na to čeká celý svět“. Letos počítají s vydáním dalšího alba.

Kde: Letní kino

Kdy: 2. 9. od 17:00 hodin