Nabídka činoherních představení pro sezónu 2017/ 2018 - Zahájen prodej abonetních vstupenek. - první část ....

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 14. 06. 2017

Zde najdete přehled činoherních pořadů v žateckém divadle na nadcházejícíc období. Zároveň oznamujeme, že byl zahájen prodej abonentních vstupenek.

Nabídka činoherních představení pro sezónu 2017/ 2018

Říjen 2017
5.10.2017 ŘEDITELSKÁ LOŽE předplatné sk. A i mimo předplatné
Režie: Arnošt Goldflam Hraji - Miroslav Zindulka a Alois Švehlík
Příběh přátelství dvou herců, kteří spolu tráví čas a vzpomínají na své lásky, úspěchy i prohry, na prchavý čas divadelního života. Klauni, staří komedianti, Learové a Hamleti...tak by se možná dali nazvat dvě ústřední postavy inscenace. Co je to vlastně ředitelská lóže? Kdo v ní sedí?

24.10.2017 RUSKÁ ZAVAŘENINA Ochotnické představení DS Krupka
Hra, napsaná na půdorysu hry A.P. Čechova Višňový sad. Jde o svěží hořkou komedii, o tom, jak vypadá život třetí generace majitelů višňového sadu v dnešní konzumní společnosti. Hra chce diváky nejen pobavit, ale dát i podnět k zamyšlení nad naším současným světem.

29.10.2017 ŘÍMSKÉ NOCI                                              mimo předplatené
Režie: Gregory Abels v hlavních rolích - Simona Stašová a Oldřich Vízner
Poutavý a současně dojemný příběh dvou slavných lidí, italské herečky Anny Magnani
a amerického dramatika Tennessee Williamse. Pojednává o jejich dlouhodobém vášnivém a hlubokém přátelství, o jejich láskách, radostech, vrcholech i pádech.
 
Listopad 2017
 
10.11.2017 ROK NA VSI                                 předplatné sk. A i mimo předplatné
Alois a Vilém Mrštíkovi
Románová kronika bratří Mrštíků, která popisuje události ve fiktivní moravské vesničce během jednoho roku v posledním desetiletí 19. století. Na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívají obyvatelé Habrůvky svoje komické, dojemné i kruté osudy.

20.11.2017 CHLAP NA ZABITÍ           předplatné sk. A i mimo předplatné
Francis Veber Pantheon production
Hrají: Miroslav Vladyka, Filip Blažek, Alžbeta Stanková, Michal Slaný, Tady by se tak krásně vraždilo, kdyby se vedle nesebevraždilo...Francouzská komedie o tom, jak se profesionální zabiják stane obětí sebevraha.

...11.2017 PRACHY                            Poděkování sponzorům i mimo předplatené
Hrají: Vanda Hybnerová, Ondřej Vetchý, R. Trsťan, M. Novotný, J. Štrébl, N. Boudová, S. Laurinová, P. Kikinčuk, Z. Košata /R. Slivka
Obrovský balík peněz může člověku naprosto rozvrátit život! Poněkud netypická oslava narozenin v komedii z typicky anglického prostředí

Prosinec 2017
11.12.2017 CENA ZA NĚŽNOST                         předplatné sk. A i mimo předplatné
Dan Gordon Studio Bouře
Hraji - Jana Janěková,Jitka Čvančarová,Alexej Pyško, Jan Kačer, Divadelní hra, podle stejnojmenného filmu, který v roce 1984 získal hned pět prestižních filmových Oscarů. Hra stejně jako film zdařile osciluje na hranici komedie a melodramu, předvádí téměř 30 let vztahu dvou žen, matky a dcery. Aurora je velmi autoritativní žena, poněkud výstřední vdova, která žije jen pro svou dceru Emmu, které se snaží organizovat a kontrolovat život.?

18.12.2017 DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ                                             mimo předplatené
Hraji - Iva Hüttnerová Michaela Dolinová David Suchařípa
Příběh manželského páru "v krizi". Ona se věnuje naplno své manažerské práci, manžel skládá hudbu a stará se o domácnost i o její pohodlí. Nefunguje to. Najmou si hospodyni, která jim převrátí razancí kulometu domácnost naruby a uvede je zpět do "štěstí manželského". Během přestávky a po představení bude možnost zakoupit si kalendář Ivy Hüttnerové 2018, který bude autorka následně podepisovat.
 
Leden 2018
11.1.2018 VINETÚ, VINETÚÚÚ Ochotnické představení Ochotníci Jižní město
Věhlasný příběh z dalekého Západu doznal v průběhu let mnoha verzí. S jednou z nich, velmi málo pravděpodobnou, vás chceme seznámit. Jak přicházela civilizace a jak to ovlivnilo vztahy hlavních postav příběhu a proč se stali Vinnetou a Old Shatterhand příkladnými hrdiny.

29.1.2018 Tchýně na zabití                                   předplatné sk. A i mimo předplatné
Jakub Zindulka
Hraji: Lucie Zedníčková, Dana Homolová, Anna Kulovaná a Martin Kraus
Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života jejich mladým. Hra je o vtazích mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchýněmi samotnými.
 
…..1.2018 POSLEDNÍ ARISTOKRATKA                          mimo předplatené
Divadlo Na Jezerce
Hrají: A.Polívková, J.Hrušínský, M.Šplechtová, L.Hruška, M.Sitta, K.Hrušínská, a další
Poslední aristokratka je příběhem rodiny hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky. Po pádu komunistického režimu se tato rodina vrací z emigrace z New Yorku do Čech, aby převzala rodové sídlo. Kromě zámku však „zdědí“ i svérázného kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a často to přežene.
 
Únor 2018
…2.2018 NEVILLŮV OSTROV předplatné sk. A i mimo předplatné
Tom Firth Divadlo Titans
Hrají: Jan Révai, Kamil Halbich, Filip Čapka, Filip Kaňkovský, Tomáš Kobr, Co se stane, když se firemní teambuilding promění v horor a boj o holý život, aneb komedie v husté mlze na ostrůvku uprostřed řeky
 
….2.2018 CYRANO                                                  mimo předplatené
Edmond Rostand, Ondřej Brzobohatý Divadlo Radka Brzobohatého
Hrají: Ernesto Čekan, David Gránský, Eva Burešová,Hana Gregorová, Petr Vágner, M.Sochor,V. Hájek, V. Efler, T.Slavíček
Autorský muzikál Ondřeje Brzobohatého a L'ubomíra Feldeka. Nádherný historický příběh plný hrdosti a lásky, který nikdy nezestárne! Cyrano - muž bez bázně a hany, je legendární postavou, symbolem cti, odvahy a mužnosti, gaskoněc s proslule dlouhým nosem, který beznadějně miluje svoji Roxanu.