Vlasta Redl a jeho „Naše nová kapela“

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 30. 03. 2017

Po šesti letech přijede 25.4. do Žatce zahrát písničkář Vlasta Redl se svou novou Česko - slovenskou kapelou jménem Naše nová kapela .

Vlasta Redl je písničkář, všestranný muzikant a multižánrový umělec. Má stejně blízko k folklóru jako  rocku, folku, či jazzu. K tomu se ještě dal na psaní knih. Na pokračování psal deník z cest s kamarády písničkáři Samsonem a Slávkem Janouškem, který nakonec vyšel i knižně.
Napsal hudbu k filmu a k divadelním představením, spolupracoval i na slovenském muzikálu Kubo. Vlastní nahrávací studio (v němž je schopen si nahrát celou kapelu sám), a jinak se účastnil na cca 60 deskách jako studiový hráč či hudební režisér.
To vše jsou ale jen jeho vedlejší role. Prvotní je psát písničky, koncertovat a pokud možno zakládat a rozpouštět stále nějaké nové kapely. Nebo jim dávat stále nová jména.

Narozen na Severní Moravě, vyrůstal na Valašsku, prázdniny trávil v Horehroní  a na konec se usadil v tehdejším Gottwaldově a začal hrát s tamními folkaři.

První kapela s níž tu začal hrát byl AG Flek a byl to on, kdo jí vtisknul folkrockovou tvář.

Jeho písničky se poprvé dostaly na veřejnost v repertoáru skupiny Fleret, jíž tak pomohl k zisku autorské porty  v roce 1986 za písničku Letiště a k několika dalším hitům.
Tehdy také vydali spolu s Janouškem a Samsonem desku Zůstali jsme doma, která  poeticky popisovala realitu v tehdejším Československu. Dnes už to dalšími dvěma společnými deskami dotáhli k trilogii.

První sólovou desku Na výletě vydal až v roce 1990. Ta měla ale blíž k rocku než folku. K folku se vrátil hned následující výběrovou Staré pecky. Ale u Vlasty Redla je to se škatulkami těžké.
Za svůj život vstřebal a vstřebává tolik vlivů  že se to musí někde projevit. Některé jeho písničky si posluchači často pletou s původními lidovkami.
Vlasta Redl toho má na hudebním triku hodně ale hledí spíš vpřed než vzad k „dosaženým úspěchům“.
Od poslední návštěvy v Žatci stihl založit zmíněnou novou kapelu, která s ním hraje dodnes a vydat s ní desku z živých vystoupení „
Koncert který se nekonal“. V současnosti je ve fázi nahrávání nebo už možná vydávání nového alba. Že se pochlubí na koncertě o tom není pochyb. Stačí jen přijít si poslechnout. Koncert začíná v obvyklých 19 hodin.

Více na redl.cz, vlastaredl.cz a facebook.com/vlastaredl.

Takhle zněl Vlasta Redl na Prázdninách v Telči s Hradišťanem.
Vlasta Redl s Naší novou kapelou live v ČT