Madfinger – „Šílený prst“ se vrací již 12. dubna !!!

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 30. 03. 2017

Tak jako se na jaře vrací ptáci, do Žatce se vrátí po pěti letech Madfinger. Stane se tak 12. 4. v 19:00 h. Madfinger, ve volném překladu „šílený prst“ je kapela, jejíž vznik se datuje do roku 2001, kdy ji založili absolventi konzervatoře Jaroslava Ježka.

 Od svých počátků byla spíše jazzově zaměřená. Její první zpěvačkou byla Markéta Foukalová, kterou v roce 2009 nahradil český Stewie Wonder, Martin Svátek. Jeho příchodem u Madfingers, došlo k zásadní změně zvuku a repertoáru kapely. Jenže čas běží dál a hlasem kapely se opět, v roce 2015, stala zpěvačka. Jmenuje se Daniela Czudková a disponuje temným zastřeným hlasem, který se k hudbě Madfingeru znamenitě hodí.
Skupina Madfinger má na svém kontě kromě vítězství na festivalu mladých jazzových skupin Philips jazz 2006 a předskakování Monkey Business i společné turné s hvězdou světové popmusic Fernando Saundersem, dvorním baskytaristou Lou Reeda. První část své tvorby, ve které citlivým způsobem přecházejí mezi jazzem, funky a dalšími hudebními styly, zachytili Madfinger na svém prvním albu Easy. Od té doby kapela vydala další dvě desky a jedno live DVD z koncertu v klubu JAZZDOCK. Na tom posledním, „Another Chapter“ se pěvecky i autorsky podepsal dnes už bývalý člen Martin Svátek.

Kapelu kromě zpěvačky tvoří pět muzikantů: Radek Kašpar - saxophon, Ondřej Pomajsl –bicí, Jaroslav Bárta - klávesy, Viktor Jerman - kytara, Radim Genčev - basa. Jde o zkušené a vyhrané muzikanty, většinou absolventy Ježkovy konzervatoře. Madfinger jsou otevřeni různým vlivům, mimo R&B hrají stále jazz, funky i trochu popu. Spoléhají výhradně na vlastní repertoár a zpívají převážně anglicky. V podání MF uslyšíme v Žatci, našlapanou energickou muziku, kterou zatím jinde a jinak, než na živo nemáme šanci slyšet a vidět a užít si. Neboť aktuální sestava ještě žádnou desku nevydala. Má to však vedlejší účinek. Pravděpodobně se vám bude chtít tančit. Přesto či proto je návštěva vystoupení Madfinger v Městském divadle Žatci doporučována jako vitamin na jarní únavu. A protože Madfinger nejsou omezeni žánrovou škatulkou, jsou vítání všichni od jazzmanů až o popíkáře. 
Kdo nerad kupuje zajíce v pytli nechť zadá na You tube heslo
Madfinger.

 

Víc einformací najdete na http://www.madfinger.cz/index.php?rubrika=band