MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na LEDEN 2017

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 12. 12. 2016

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na měsíc LEDEN 2017

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !

 Předprodej vstupenek  na lednová představení probíhá mimořádně již od 15.prosince 2016v pokladně divadla . ! Možnost zakoupení dárkových poukazů !

 

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

7.1.      18:45    Giuseppe VERDI : NABUCCO

Hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude řídit Nabucca – Verdiho rané drama z dávného Babylonu. Titulní postavu ztvární Plácido Domingo, který tím obohatí svůj repertoár o další roli. Liudmyla Monastyrska se představí v náročné roli Abigail, Nabuccovy neústupné dcery, Jamie Barton bude zpívat Fenenu, Russell Thomas Ismaele a Dmitrij Beloselskij kněze Zachariáše, což je role, s níž v Met v roce 2011 debutoval.
Předpokládaná délka:  2h. 43min. (1 přestávka)                        Nastudování:
italsky s anglickými a českými titulky

  Vstupné: 300,- Kč (předplatné 250,- Kč

 

Představení pro 1.stupeň ZŠ – mimo předplatné

9.1.      8:30  a  10:00  ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI

(Divadlo Evy HRUŠKOVÉ a Jana PŘEUČILA)

 Osvědčená dvojice Zdeněk Barták a Jiří Chalupa zpracovali s humorem sobě vlastním krásné antické téma pro nejmenší diváky. Na jevišti rozehrávají Eva Hrušková a Jan Přeučil interaktivní koláž, která přináší jednoduché základní informace o starověkém Řecku a jeho bájích, a to vše zábavnou formou, jenž zaujme i ty nejmenší diváky.

Vstupné: 45,-

 

Představení pro děti  - předplatné skupiny E, M i mimo předplatné

11.1.    8:45 / 10:15 / 14:00 

Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce

Nejnovější pohádka divadelní společnosti KOŇMO přináší konečně autentické svědectví starého vlka o tom, jak to s Karkulkou tenkrát doopravdy bylo. Představení kombinuje hru s marionetami, činohru a živě provedené písně.

Vstupné:   45,- Kč   

 

Koncert – mimo předplatné 

13.1.   18:00

NOVOROČNÍ KONCERT ŽATECKÉHO PŘÍLEŽITOSTNÍHO  SBORU

 Tradice pod taktovkou Alžběty URBANCOVÉ, tentokráte s milým překvapením.

Vstupné:   DOBROVOLNÉ

 

 Činohra   - předplatné skupiny A i mimo předplatné

16.1.     19:00   DÁMY Z ANIANE (Divadlo PALACE)

  Marie a Ester. Dvě sestry, dva lidské příběhy z opačných pólů lidské existence. Zatímco Marie si přinesla do rodného domu nekončící proud svých příběhů ze všech pařížských lokálů – těch skutečných i smyšlených, Ester si žila svůj poklidný život venkovské učitelky. Malé Aniane je pro Marii trochu příliš těsné a tak stačí pár poznámek na místním trhu a zdejší pan děkan ztrácí svůj klid. Skupinka nezadaných mužů zralého věku začne sázet na nového manžela pro Marii…to všechno se děje za zdmi rodinného domu Marie a Ester. Ony ale mají jen samy sebe. Jen své vzpomínky, které se tak málo protínají. A čas se tak vleče.

Hrají:  Marie: Daniela KOLÁŘOVÁ;   Ester: Dana SYSLOVÁ;  August : Jaromír MEDUNA;  Pan Děkan : MIlan STEHLÍK/Jiří ČAPKA;  Mares : Lucie PERNETOVÁ

 Vstupné:   350,- / 330,- / 300,-

 

Představení pro II.stupeň ZŠ a SŠ – mimo předplatné

19.1.     8:30 a 10:30

STAŘEC A MOŘE – Ernest HEMINGWAY (Divadlo TRAMTÁRIE)

Divadlo Tramtarie uvádí další dílo zlatého fondu světové literatury, tentokrát v exkluzivní, zajímavé a moderní úpravě.   Toto drama je jedinou českou divadelní adaptací životního díla amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, který je držitelem Nobelovy ceny za literaturu. Legendární novela z roku 1952 vypráví příběh starého rybáře Santiaga, který se sám na stařičké rozkymácené loďce pustí do strhujícího zápasu s obrovskou mořskou rybou, zápasu, ze kterého může vyjít živý jenom jeden. Stařec a moře není pouhým popisem onoho střetu, ale především oslavou lidské vůle, odvahy a také odvěké sounáležitosti člověka s přírodou…

 Výrazné a originální výtvarné zpracování doplňuje lyričnost předlohy a dohromady tvoří citlivý a svěží celek.

Vstupné: 60,-

 

Komcert  – předplatné skupiny D a mimo předplatné

19.1.    19:00  MALINA BROTHERS TOUR 2017

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Josef (Monogram), se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet).

Vstupné: 200,-  

 

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

21.1. 18:45   

Charles GOUNOD :ROMÉO ET JULIETTE ( Romeo a Julie)

Vittorio Grigolo a Diana Damrau se po úspěchu Massenetovy Manon opět setkají na scéně Met, tentokrát v nové inscenaci Gounodovy opery Romeo a Julie v režii Bartletta Shera a pod taktovkou Gianandrey Noseda. Role Julie bude pro Damrau osobním debutem. V roli Mercutia uslyšíme Elliota Madoreho a jako otec Lorenzo se představí Michail Petrenko. Sherova inscenace vznikla v koprodukci s La Scalou a poprvé byla uvedena na Salcburském festivalu v roce 2008.

Předpokládaná délka: zatím nepotvrzena                       Nastudování: francouzsky s anglickými a českými titulky  Vstupné: 300,- Kč (předplatné 250,- Kč

 

 

Činohra   - předplatné skupiny A i mimo předplatné

23.1.    19:00  ZELŇAČKA   (Komedie podle René FALLETA)

 Příběh se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu potřebují to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř.Chytrá komedie o velikém přátelství, lásce,ufonovi, polívce a nebi plném hvězd.Předlohou představení se stala známá kniha Reného Falleta, která vyšla již v roce 1979. Sami herci byli zaskočeni, jak moc je celá hra nadčasová a skvěle zapadá do dnešní doby. Divákům bude spíše povědomý film Zelňačka se skvělým Luisem De Funesem v hlavní roli.

HRAJÍ: Oldřich  VÍZNER, Otakar  BROUSEK ml, Vojtěch ZÁVESKÝ, Barbora JÁNOVÁ, Jan SZYMIK 

Vstupné:   350,- / 300,- / 250,-

 

Pohádka pro děti – mimo předplatné

 29.1.     15:00  KOCOUR V BOTÁCH  (Divadlo DOKOLA)

Výpravné loutkové představení pro děti na motivy francouzské pohádky Charlese Perraulta o chudém mládenci a jeho veselém společníku, kterému neřekne nikdo jinak,  než „ KOCOUR v BOTÁCH“.

Vstupné: 100,-  

 

Výstava :     Krajiny Miroslava MOTTLA  aneb „ Malíř jde krajinou…“

                      Výstava pastelů, akvarelů i olejů malíře Jaroslava MOTTLA, známého především z Rakovnicka. Během ledna a února 2017 si návštěvníci žateckého divadla i digitálního kina mohou prohlížet malebné scenérie Jesenicka, malířova domova- krajiny „rybníků, lesů a strání“.

Část vystavených děl je prodejná.

                   

                  

Připravujeme na  ÚNOR 2017

Činohra         :     MŮJ BÁJEČNÝ ROZVOD ; STVOŘENÍ SVĚTA; BEZ OBŘADU

Pohádka       :     JAK ANIČKA O MASOPUSTU KE ŠTĚSTÍ PŘIŠLA; KREJČÍK HONZA A JEN POČKEJ ZAJÍCI

Koncert         :     FRANTIŠEK NEDVĚD ; KLAVÍRNÍ KONCERT (G.PETERSON

Opera            :     A.DVOŘÁK:RUSALKA

Zábava           :     JAKUB KOHÁK A DAVID KRAUS