MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na LISTOPAD 2016

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 07. 10. 2016

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na měsíc LISTOPAD. Předprodej lístků bude zahájen již 20. října na pokladně divadla.

 Představení pro děti – předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

2.11.     8:45 / 10:15/14:00 NA KOUZELNÉM PALOUČKU (LOUTKOHERECKÁ SKUPINA „LOUDADLO“)

Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na rybičky pod hladinou, proletíte se s papírovými draky široko-daleko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele.

Vstupné: 45,-

 

Koncert - mimo předplatné

2.11. 19:00 PAM STEEBLER (USA) & PAM STEEBLER BAND (USA/CZ)

Pam Steebler je technicky zcela fantastická, původem sice kanadsko-brazilská, dnes ale již americká soul-popová zpěvačka, jež se chce prezentovat na českém turné písničkami s rockovým nápřahem v jazzovém hávu. Turné po České republice jí doporučil její hudební kamarád, zpěvák a kytarista Chris Kazarian   , který se do Evropy mimochodem chystá již podruhé –  v lednu 2017. Absolventka Berklee se obklopí pro své podzimní turné (říjen-listopad 2016) čtyřčlennou českou doprovodnou kapelou Pam Steebler Band (kytara, klávesy, basa a bicí), vedenou českým jazzovým pianistou Markem Novotným.

Vstupné:  150,- Kč / 75,- Kč při předložení vstupenek z minulých koncertů  

 

Činohra   - předplatné skupiny A i mimo předplatné

7.11.     19:00 ZAČÍNÁME KONČIT (DIVADLO KALICH)

Česká premiéra  a první společná inscenace Barbory Hrzánové a Radka Holuba na jevišti Divadla Kalich je  francouzská komedie , divácká tutovka,  hlavně díky skvělým hereckým výkonům a zkušené režii Lídy Engelové. Tato divácky atraktivní komedie výstižně vypráví o vztazích mezi muži a ženami, o plynutí času, strachu ze stárnutí a o (ne)schopnosti být spolu.

Vstupné:  400 ,- / 350,- / 330,-

 

Představení pro děti – předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

 9.11.     8:45 / 10:15/14:00  ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO

 Ten umí to a ten zas tohle... už bohužel dávno neplatí. Schopných řemeslníků je stále míň a míň. V pořadu Řemeslo má zlaté dno ,dětem ukážeme, že být zedníkem či prodavačkou má smysl a vyplatí se to.   Vstupné :  45,-

 

Činohra – PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM DOČESNÉ

10.11.    19:00  PŘÍBUZNÉ SI NEVYBÍRÁME

Ve francouzské komedii, kde rodinnou oslavu dokonale okoření příchod mladé vyzývavé sekretářky, se autor netají tím, že muži bývají v podobných situacích většinou zbabělí a ženy spíše bezcitné a nemilosrdné. Jedovaté narážky a trefně mířené odpovědi místy připomínají tenisovou výměnu míčků. Díky hereckému obsazení, brilantním dialogům a situačním zvratům nabízí komedie nevšední divadelní zážitek.  Vstupné:  300,- Kč (pouze doprodej na I. a II. balkón)  přízemí je vymezeno pro partnery Dočesné

 

Zábavný pořad - mimo předplatné

14.11.    18:00 LÁSKA KVETE V KAŽDÉM VĚKU

Komponovaný pořad plný známých a oblíbených písniček, kde   host - Ivanka DEVÁTÁ  zvládá téma o lásce s nadhledem a vtipným vyprávěním, a to ze svého pohledu a osobních životních příběhů a dokonce i ze svého soukromí.  Vstupné: 170,- Kč

 

 

Koncert / Třídenní hudební festival 21.,22.,23.11.2016

21.11.    19:00 DIRTY DEEP (Francie)

- bluesové trio, které jede do ČR na Blues Alive 2016…

Francouzský soubor ze Štrasburku Dirty Deep hraje chytlavé heavy blues ovlivněné folkem i rockem. Původně jednočlenný projekt (Viktor S. jako Dirty Deep) vznikl v roce 2010. Od té doby cestuje po turné celou Evropou, aby šířil svou hudební víru. Svou muziku vnímá jako životní styl. Rytmus bicích, bublání basy, nabroušená kytara, tóny harmoniky a zpěv jako určitý způsob vykoupení… Dirty Deep ovlivnili jak mistři žánru jako Sonny Boy Williamson II, John Lee Hooker. Robet Johnson a Son House, tak i současní bluesoví umělci Scott H Biram, Left Lane Cruiser a Mark Porkshop Holders. Na vystoupeních Dirty Deep hraje zpěvák, harmonikář a kytarista Victor Sbrovazzor společně s Goeffroym Sourpem, talentovaným bubeníkem z hiphopové kapely Art District, a nově i s basistou Adamem Lanfreyem. Výsledkem je velmi autentická, neopakovatelná, výbušná bluesová show.

 Vstupné:  130,- Kč / 100,-Kč  (cena platí pouze při zakoupení vstupenek na  21.,22.,23.11.2016 „ Třídenní hudební festival“ ) 

 

Koncert / Třídenní hudební festival 21.,22.,23.11.2016

22.11.    19:00 KHALIF WAILIN WALTER (USA) - naprostá bluesová bomba…

 Khalif Wailin’ Walter,  bývalý člen doprovodné kapely Lonnieho Brookse ,  je jedním z do budoucna nejslibnějších představitelů nejmladší bluesové generace. Walterova vlastní tvorba je ovlivněna bluesovými klasiky Albertem Kingem, Freddiem Kingem a Albertem Collinsem, jeho styl zpěvu má blízko k neworleanskému rhythm’n’blues. Americký kytarista a zpěvák  vychodil  pomyslnou bluesovou školu  u svého strýčka, kterým není nikdo menší než fenomenální bluesový kytarista Carl Weathersby.   

Vstupné:  150,- Kč / 100,-Kč (cena platí pouze při zakoupení vstupenek na  21.,22.,23.11.2016 „ Třídenní hudební festival“ ) 

 

Koncert / Třídenní hudební festival 21.,22.,23.11.2016

 23.11. 19:00   MIKE TERRANA (USA/I) & DALIBOR MRÁZ(CZ) & GERGO BORLAI(H)

Jedinečný samostatný koncert v Žatci , který nikde jinde neuvidíte a neuslyšíte. Že to není jen „ drum,drum,drum…“ vám dokážou přední světoví hráči na bicí za doprovodu dalších melodických a rytmických„ nástrojů“a  muzikantů.

Vstupné:  250,- Kč / 200,-Kč  (cena platí pouze při zakoupení vstupenek na  21.,22.,23.11.2016 „ Třídenní hudební festival“ ) 

 

Činohra  -  OCHOTNICKÉ PŘEDSTAVENÍ - mimo předplatné

25.11.      19:00 DLOUHÁ CESTA (RÁDOBY DIVADLO KLAPÝ)

Hra na motivy filmového scénáře I.Bergmanna – LESNÍ JAHODY. Rádobydivadlo KLAPÝ patří mezi špičky ochotnického divadla.

 Vstupné: 80,-

 

Pohádka pro děti -  mimo předplatné  

27.11.      15:00 AŤ  ŽIJÍ STRAŠIDLA

Pohádkový muzikál od naší nejznámější autorky Dany Bartůňkové zavede děti do jednoho nejpodivnějšího domu tyčícího se na strašidelném vršku nad jedním strašidelným údolím… Všichni si dovedeme představit, že se mu říká „ Strašidelný zámek!“ O tom, co se na zámku děje a jestli tam straší, se dozajista dozví  naši nejen nejmenší diváci.Vstupné: 100 ,-

 Kompletní program včetně ceny vstupného najdete na plakátech a na www.divadlozatec.cz   

 

Výstava :    Mirka JEŽKOVÁ a Janina KOKEŠ . Výstava obrazů  žateckých autorek .

                      

Připravujeme na  PROSINEC  2016

Činohra         :   KORESPONDENCE VOSKOVCE A WERICHA, ČESKÉ NEBE

Pohádka       :   BETLÉMSKÝ PŘÍBĚH, PUTOVÁNÍ ZA VÁNOČNÍ HVĚZDOU

Koncert         :   ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Opera            :    K.Saariaho : LÁSKA Z DALEKA

Advent na náměstí Svobody :  KRAMPUS SHOW, NEŘEŽ a  Roman DRAGOUN

 

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ :

Od 1.6.2016 stále probíhá  prodej ABONENTEK na divadelní sezónu 2016/2017 . Ceny zůstávají stejné jako v sezóně 2015/2016. Předplatné na přenosy METOPERY se snižuje na 250,- Kč.