Fat- Suit - Koncert v Žatci !!

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 29. 09. 2016

Školní prázdniny skončily a s nimi vzaly za své i ty divadelní. A tak se 12. října v obvyklých 19 hodin mohou sejít hudbymilovní příznivci žateckého divadla na koncertě zajímavé mladé skotské formace - Fat-Suit.

Fat-Suit je multižánrové těleso složené z mladých rotujícíh hudebníků, kteří se spojili v jeden personálně proměnlivý celek (někdy více než dvě desítky muzikantů na jednom podiu) ale dnes už s jasnou koncepcí, které by se dala nazvat jako cesta napříč hudebním světem, jejímž výchozím bodem je jazz ale cestou potkávají různé hudební vlivy. Václav Hrabě by napsal: …a třeba jazz a třeba rock ale taky folk, house, hip hop, funky, jazzrock fusion. Vypadá to bláznivě, ale zní zajímavě.

Fat Suit vznikli koncem roku 2012 s původní představou hudební společnosti fungující spíš jako rozšířená muzikantská rodina než jako klasická kapela či band. Sešli se v ní lidé z Královské skotské konzervatoře v Glasgow a jejího hudebního okolí. Od té doby vyrostli v nejžhavější skotské hudební těleso se třemi alby: Kambr, Jugaad na kontě a třetí Atlas na cestě (vychází 3.10.)

Jejich operačním centrum je Glasgow, personálně jsou převážně Skotové, ale hrají a střídají se zde hudebníci napříč celým královstvím. Svůj debut si užili v roce 2013 na pódiu slavného vegetariánského café baru Mono, Glasgow. Tehdy jako čtrnáctičlenné těleso. Od doby svého vzniku se FAT- SUIT poněkud rozrostli a na svém hudebním výletě ušli dlouho cestu. Vysloužili si mnoho pochvalných hudebních kritik, buď přímo od kolegů muzikantů anebo poučených žurnalistů. Jejich druhé album Jugaad dosáhlo velké úspěchu a mnoho se očekává i od třetího alba nahraného a natočeného živě.

Od doby svého vzniku tedy za poměrně krátký čas, se zvuk souboru zkonsolidoval, uhladil a ustálil a samotní Fast Suit jsou dnes stále rostoucím souborem talentovaných mladých hudebních profesionálů. Jejich součástí je mimo dechové, rytmické a kytarové sekce, i smyčcové kvarteto.

Jejich cílem není ale nějak ohromovat hudební znalce nebo si pěstovat své intelektuálně hudební ego. Snaží se oslovit svou hudbou co nejširší možné publikum a pobavit ho stejně tak jako svým hraním baví sami sebe. K tomu hojně využívají internet a dostupná sociální média. Důkazem jejich snah o přiblížení se širšímu publiku je i fakt že do svého repertoáru zařadili směs hitů krále popu Michaela Jacksona ve spolupráci s písničkářem a zpěvákem Angusem Munro.

 Nekoncertují pouze ve Skotsku či UK, rádi zajíždějí i do Evropy. Na svém českém turné se představí ve štíhlejší podobě, což může být i ku prospěchu věci a pro vzájemné seznámení dostačující.

Více informací a hudby na internetu: na kapelním webu; Facebooku a Youtube.