Wohnout na Dočesné v Žatci !!

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 30. 08. 2016

Čas se s nikým nemazlí ani s mladíky kteří v roce 2016 oslaví dvacetiletí své Wohnoutské existence. Samozřejmě že je řeč o skupině Wohnout.

Až nastoupí na podium Wohnouti bude znít příjemná muzika a bude legrace. Wohnouti svými texty a smyslem pro humor dokáží nezřídka rozesmát a přitom jim to docela šlape. Jsou z 50 % rodinným podnikem, neboť kytary a zpěvy u nich mají na starost bratři Jan a Matěj Homolovi, do rodiny přibrali ještě baskytaristu Jiří Zemánka a bubeníka Zdeněk „Fenka“ Steinera.

Skupina vznikla v roce 1996, když předtím v osmdesátkách holdovali punku. Nikam to, však nedotáhli. Dotahovat  začali  až v devadesátých letech, hledáním muzikantů. Zpívají o tom v skladbě „Hledá se zpěvák“. Leč hledání nevyšlo a zpěv zůstal na obou bratrech. „Proslavili“ se až v roce 1998, kdy si je jako předskokany vybrali Lucie, Žlutý pes, Tři sestry a dokonce The Offspring.
Sony Music/Bonton jim vydali první desku CunDaLla. Po vydání desky přišlo koncertování, skládaní a nahrávání a v roce 2000 vyšlo druhé album Zlý noty na večeři (2000). Z radosti že přežili rok 2000, vydali ve druhém roce třetího milénia třetí desku, Pedro se vrací (2002), a dřív než oslavili šťastně deset let svého trvání, stihli vydat ještě Rande s panem Bendou (2004) a výběr věcí, které se na alba nedostaly, Nevydáno (2005). Jubilejní páté album vyšlo symbolicky v desátém roce existence Wohnout. To už byli tak provaření, že jim koncert na  desetiletý koncert přijeli zahrát Vypsaná Fixa, Tři sestry a Divokej Bill.

V roce 2011 vydala skupina zatím opět řadové CD s názvem Našim klientům. K tomuto CD v roce 2013 vydala DVD Elektronická slepice, zachycující nahrávání CD Našim klientům.
Wohnouti mají ovšem na kontě i první 3D videoklip „Zpěvák na inzerát“. Nejnovější klip Trabant inspirovala cesta trabantů napříč kontinenty. Wohnouti jsou sami nadšení cestovatelé. Trochu vyjímečným projektem je záznam z akustického koncertu G2 Acoustic Stage. Pro Wohnout není unplugged koncert nic nového, odjeli jich takhle několik a přiznávají, že to bylo těžší než s elektrikou.
Skromnou ochutnávku z jejich bohatě prostřeného hudebního stolu k dispozici na
Bandzone.cz

A vše ostatní a mnoho jiného o nich na www.wohnout.cz

Kdy: pátek 2. 9. 2016 od 21:30 hodin

Kde: nám. Svobody