ALICE & DAN BÁRTA - 100/4 Tour v Žatci !!!

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2016

Zpěvák Dan Bárta se dočasně vrací do skupiny Alice, ve které v roce ´91 začínal. Může za to vzpomínkové turné s názvem 100/4 Tour, k 25. výročí vzniku kapely. Jednou z jejich zastávek bude i Žatecká Dočesná.

Skupina byla založena v roce 1991 v Plzni. Po necelém roce existence Alice uspěla svým debutovým albem Yeah!. Zároveň ve stejném roce vyjíždí na turné se skupinou Lucie. Následovala alba Ústa hromů - 1992; Alice -1996.

Po roce 1997 Alice už hrála jen zřídka. Bárta rozjížděl vlastní projekty, Malý založil skupinu Palice. Naposledy vystupoval Bárta s Alicí v létě 2004. Po 25 letech se Alice představuje v původní sestavě. Vedle Bárty jsou to kytaristé Lumír Václavík a Martin Střeska, baskytarista Zdeněk Podskalský a bubeník Jiří Mikeš Milý.

Vzpomínkové turné Alice přináší průřez vydanými alby Yeah!, Ústa hromů a Alice. Naživo zazní tehdejší pecky jako Ani náhodou, Ráj se mnou nehledej, ...a trochu tě to bolí  - a ještě spousta  dalších .

„O žádnou resuscitaci se rozhodně nejedná, je to setkání po letech. A pětadvacet let od skoku do vod českého šoubyznysu je pro mne osobně také velmi dobrý důvod. Do začátku turné mi snad trochu i poporostou vlasy," uvedl Bárta.

V této retro sestavě Alice zahrála před dvěma lety na mimořádném koncertu v Metro Music Baru v Brně.

Sólovou kariéru Bárta zahájil v roce 2000 albem Illustratosphere nahraným se stejnojmennou skupinou. Příležitostně koncertuje se skupinou J.A.R.,zpíval v projektu Romana Holého -Sexy Dancers.
Prosadil se i na divadelní a filmové scéně. Psal mj. hudbu pro Snowborďáky a velmi známá je jeho píseň z filmu Cesta z města. Dan Bárta je také úspěšný muzikálový zpěvák. Zpíval v roli Ježíše a posléze Jidáše ve velmi úspěšném českém nastudování muzikálu Jesus Christ Superstar a o pár let později nastudoval roli Che v muzikálu Evita.

Dan Bárta se skupinou Ilustratosphere jsou výjimečným objektem na nebi české scéně. Naslouchat jeho písním s hloubavými a básnivými texty, ve spojení s hudbou spojující prvky jazzu, popu i rocku je vždy neobyčejným zážitkem.

 

Kdy: 3. 9. 2016 od 15:30

Kde: letní kino

Jiří Navrátil