Aubrey Johnson Quintet - koncert v divadle

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 30. 09. 2015

10. 10 od 19:00 zazpívá V Městském divadle v Žatci za doprovodu svého kvintetu americká zpěvačka Aubrey Johnson.

Aubrey Johnson je newyorská zpěvačka, skladatelka, pedagožka která se specializuje na jazz, brazilskou, a kreativní soudobou hudbu se slovy i beze slov. Je držitelem Master of Music v jazzovém vystoupení z New England Conservatory. V roce 2014 vydala své debutové album u nahrávací společnost Inner Circle Music.

Narozena do hudební rodiny v Green Bay, Wisconsin, Aubrey si zamilovala hudbu ve velmi mladém věku a brzy poté začala zpívat v kostele nebo při klasických klavírních lekcích. Na střední škole, Aubrey začala studovat jazzový klavír a zpěv u univerzitního profesora, Christine Salerno. Studium u Salerna také vzbudila její počáteční zájem o brazilskou hudbu, stylu, který má hlavní vliv na její práci.
V roce 2011 nastoupila na renomovanou Berklee College of Music v Bostonu, a stala se jejich nejmladší učitelkou zpěvu. V roce 2012 se přihlásila na fakultu New England Conservatory jako dirigent školního vokálního jazzového souboru.

Studovala i na Western Michigan university, kde byla členem Gold Company, světově proslulého univerzitního vokálního jazzového souboru. S Gold Company vystupovala v Carnegie Hall, Jazz Lincoln Center, a jiných slavných  místech mj. s Bobby McFerrinem.

Zvláštním znamením je její záliba v zpěvu beze slov. Koncept používání hlasu jako nástroje bylo něco, co už dlouho zajímalo Aubrey, když to začala zkoušet už jako dítě, při studiu klavíru.

Aubrey pravidelně vystupuje po celém New England a oblasti New Yorku se svou skupinou. Často představuje vlastní skladby a úpravy. Bydlí v Harlemu a dojíždí do Bostonu každý týden učit na Berklee a New England Conservatory.

 O Aubrey se by se dalo ve zkratce prohlásit, že buď někde zpívá  nebo vyučuje a seznam hudebních ocenění, které získala je velice dlouhý. Stejně tak jako seznam špičkových hudebníků, s nimiž už vystupovala a významných míst kde účinkovala. Proto by byla škoda si nenechat ujít tak skvělou zpěvačku a umělkyni, která zavítá v rámci evropské tour do Městského divadla v Žatci.

Takto si poradila s Beatles: Julia: další ukázky najdete na drese: http://www.aubreyjohnsonmusic.com/videos

Jiří Navrátil