MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - kompletní program na ŘÍJEN 2015

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 14. 09. 2015

Zde naleznete kompletní program žateckého divadla na měsíc říjen 2015.

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

3.10.    18:45   Giuseppe VERDI / IL TROVATORE (Trubadůr)

Herecké a hlasové umění sopranistky Anny Netrebko se plně rozvine v její příští nové roli v Metropolitní opeře - ztvární Verdiho hrdinku Leonoru, která neváhá obětovat život, aby zachránila milovaného trubadúra. Osudem pronásledovaného Manrika bude zpívat tenorista Yonghoon Lee, jeho soka barytonista Dmitri Hvorostovsky a mezzosopranistku Doloru Zajick uvidíme v roli cikánky Azuceny s tajemnou minulostí. Inscenaci režiséra Sira Davida McVicara, který se při její tvorbě nechal inspirovat Goyovými obrazy, bude řídit Marco Armiliato.

Nastudování: italsky s anglickými a českými titulky

Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,- Kč)        

 

Zábavná TALK SHOW-mimo předplatné

7.10.    19:00  IVO ŠMOLDAS,ŠTĚPÁN MAREŠ A MICHAL HERZÁN

Posezení s vynikajícím glosátorem nejen současného dění ve společnosti a jedním z nejvtipnějších karikaturistů. Pořadem provází Michal Herzán.                    

Vstupné:  160,- Kč

 

Koncert-mimo předplatné

10.10.    19:00  AUBREY JOHNSON Quintet (USA/CZ)

Aubrey Johnson je americká jazzová zpěvačka žijící střídavě v New York a Bostonu. Je zároveň skladatelkou  a pedagožkou, která se specializuje na vokální jazz a brazilskou hudbu. Je držitelkou titulu "Master of Music" v oboru jazz na konzervatoři v Nové Anglii (New England Conservatory). V roce 2013 vydala své debutové album s doprovodnou kapelou, vedenou saxofonistou Gregem Osbyhm, na labelu Inner Circle Music. V roce 2011 nastoupila do hlasového oddělení na slavné Berklee College of Music v Bostonu a stala se zde nejmladší učitelkou jazzového zpěvu v historii této prestižní školy. Aubrey během své kariéry koncertovala nebo nahrávala s takovými jazzovými velikány jako jsou Bobby McFerrin , Lyle Mays, Steve Rodby, Mark Walker, Paul McCandless, Fred Hersch a Jimmy Cobb.

Vstupné:  120,- Kč/ 60,- Kč při předložení vstupenek z minulých koncertů

 

Akce – Kamarád LORM

13.10.    9:00  / 10:30 / 17:00 NÁŠ SVĚT 2015

 13.ročník festivalu Malých divadelních forem je již tradiční úspěšnou přehlídkou pod patronací Kamarád LORM   Vstupné : dopoledne: knoflík  / odpoledne :  50 ,-

 

Představení pro děti – předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

14.10.    8:45 / 10:15 / 14:00  SŮL NAD ZLATO

 Příběh „Soli nad zlato“ je asi velmi dobře známý. Při zachování základního poselství pohádky přichází známá prozaička,dramatička,autorka TV scénářů a spisovatelka Božena ŠIMKOVÁ (např. Krkonošské pohádky) s volně zpracovaným dějem z pokladnice české klasiky a vybrala jednu z nejznámějších českých pohádek z díla naší nejmilejší pohádkářky – Boženy NĚMCOVÉ. Autorka obohatila příběh ještě o další postavy , kde pohádkovou atmosféru dotvářejí písničky, které přinášejí jednotlivé děje, odlehčení a legraci. Cílem tohoto představení je především přiblížit klasický příběh současnému malému divákovi.

 Vstupné: 45,- Kč

 

Činohra   - předplatné skupiny A i mimo předplatné

16.10    19:00 PAN HALPERN A PAN JOHNSON  

                                                – Lionel GOLDSTAIN/Divadlo  UNGELT

 … u hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan HALPERN a pan JOHNSON…   Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat na excelentní výkony dvou vynikajících českých herců – pana Petra KOSTKY a pana Františka NĚMCE , kteří pod záštitou Divadla UNGELT uvedou českou premiéru hry v režii Ladislava Smočka ,kterou v současnosti ji uvádějí s velkým úspěchem divadla v USA, Francii a Německu. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence OLIVIER.

 Obvyklá délka představení je 1h a 45 minut včetně přestávky

Vstupné: 350,-/330,-/300,-                      

 

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

17:10    18:45      Giuseppe VERDI / OTELLO                

Verdiho Otello se svou genialitou plně vyrovná Shakespearově tragické předloze. Režisér Bartlett Sher inscenoval Maurův dramatický pád ve špičkovém obsazení: tenorista Aleksandrs Antoněnko ztvární titulní roli, nová hvězda operního nebe sopranistka Sonja Jončeva bude zpívat Otellovu nevinnou manželku a oběť jeho žárlivosti, Desdemonu, a v roli nenávistného Jaga, který krok za krokem dovede Otella ke zkáze, uvidíme barytonistu Željko Lučiće. Orchestr Metropolitní opery bude řídit energický dirigent Yannick Nézet-Séguin.

Nastudování: italsky s anglickými a českými titulky

Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,-

 

Pohádka pro děti

18.10    15:00  SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

 Chcete vědět, kde se za polárním kruhem vzal medvěd Panda a dva tučňáci? Tak to budete muset přijít  na pohádku SNĚHOVÁ KRÁLOVNA. Malý sob vám tam všechno vysvětlí. A uvidíte i Gerdu a Káje, ale také horského krále, Kájovu sestru Kirsten a malou Anneké a jejího strýčka Larsena. A především Sněhovou královnu.Tu, která, když byla ještě obyčejnou Zimou, vyhnala z kraje Jaro, Léto i Podzim, aby mohla celé roky vládnout sama. Výpravnou hudební pohádku Jany Galinové a Jana Turka napsanou na motivy Hanse Christiana Andersena hraje pod vedením režiséra Jurije Galina a choreografky Lenky Lavičkové celé Docela velké divadlo. V titulní roli Andrea Traganová.

Délka představení:  cca 65 minut ( bez přestávky)

 Vstupné: 100,-

 

Představení pro děti – předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

21.10.     8:45 / 10:15 / 14:00  KOCOUR V BOTÁCH

Pohádkový muzikál Jany Galinové a Jana Turka o kocourovi Mikym, který si půjčí opravdové mušketýrské boty, ale za to se musí vydat do světa dělat dobré skutky. Cestou se potká s odvážným rytířem Artušem a krásnou čarodějkou Amandou a společně vysvobodí ze zakletí zlého kouzelníka Merlina krásnou princeznu Belu. Nakonec se ukáže, že to všechno nebyla jen šťastná náhoda. Hrají a zpívají: Michal Žižka, Kamila Raková, Kristýna Lišková, Robert Stodůlka, Petr Erlitz, Petr Kozák a další.

Scéna chilská výtvarnice Macarena Barra, kostýmy Tomáš Kypta, choreografie Lenka Lavičková, režie Jurij Galin.

Délka představení:  cca 60 minut ( bez přestávky)

Vstupné: 45,- Kč                   

 

Koncert- předplatné skupiny D a mimo předplatné

21.10.     19:00   KAREL PLÍHAL – KONCERT

Jemná a hravá poetika, nehumpolácký humor, famózní kytarové umění, bravůrní , krátké- leč  rozmanité texty: To je prostě Karel PLÍHAL.  UPOZORNĚNÍ:  Pořad není vhodný pro děti do 12 let!

 Vstupné: 200,-                                        

 

Činohra-mimo předplatné

22.10.      19:00  PADESÁTKA   

Pod titulem : „ Dědova zlomená hůlka je takovej Jizerskej EXCULIBER!“ uvede A studio RUBÍN pod režijní taktovkou Vojty KOTKA skvělou komedii z prostředí tradiční běžkařské rodiny Bulánů a jejich odkazu k Jizerské padesátce.

Hrají : Ondřej PAVELKA,Jakub PRACHAŘ  a Marek TACLÍK

Délka představení: cca 70 minut ( bez přestávky)

Vstupné: 300,-/280,-/270,- Kč   

 

Činohra-OCHOTNICKÉ PŘEDSTAVENÍ -mimo předplatné

24.10.      19:00         SRNKYTomáš SVOBODA

 Když se sejde dost zoufalství na jednom místě, i nejniternější přání se mohou plnit. Pohádka pro ty, co vyrostli.  Divadelní soubor Ty-já-tr  založila  Radka Tesárková, která stojí v čele souboru dodnes. Za tu dobu si soubor našel své jasné místo v kulturním kontextu nejen městské části Praha 7, kde na scéně divadla Radar pravidelně působí, ale také hlavního města Prahy a ve své kategorii mladých souborů celé České republiky.

Vstupné: 100 ,- Kč          

                          

Koncert-mimo předplatné

27.10.      19:00         LACO DECZI

Tuto hudební  legendu, není ani potřeba představovat. Laco DECZI se svou „CELULOU“ zavítá opět po letech do Žateckého divadla v rámci podzimního turné a zcela jistě přiveze s sebou nádherný hudební zážitek, kdy potěší zejména příznivce osobitého „Lacova“ jazzu s prvky Latino a Groove .

 Vstupné:  150,-           

 

Koncert s workshopem 

30.10.      19:00   Mike TERRANA (USA) a Dalibor MRÁZ(CZ)

 Koncert s workshopem uznávaného světového hudebníka-bubeníka  Mike Terrana, kterému skvěle sekunduje náš velmi dobrý a rovněž uznávaný bubeník Dalibor Mráz. V průběhu tohoto výjimečného hudebního večera ( konají se pouze  DVĚ vystoupení v ČR) předvedou zábavnou formou ukázky technik na bicí nástroje a proloží historkami ze svého života , zejména pak z období svých začátků a učení se různých technik a bubenických triků.

Vstupné:  150,-

 

 Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

31.10.  16:45   Richard WAGNER / TANNHÄUSER

Po více než deseti letech se na jeviště Metropolitní opery vrací Wagnerův raný operní skvost Tannhäuser a to pod taktovkou Jamese Levina. Náročnou titulní roli ztvární přední wagnerovský tenorista Johan Botha. Po jeho boku se objeví Eva-Maria Westbroek, která před několika sezónami v Prstenu Nibelungově slavila ohromný úspěch jako Sieglinde. Rolí Elisabeth svůj repertoár obohatí o další wagnerovskou hrdinku. Barytonista Peter Mattei naváže na svůj nedávný triumf v Parsifalovi rolí Wolframa a jako bohyně lásky Venuše se představí mezzosopranistka Michelle DeYoung.

Nastudování : v němčině s anglickými a českými titulky

Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,-