Tam Tam Batucada

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 26. 08. 2015

Na Dočesné budou znít africké tamtamy či brazilské bubínky, latinskoamerická samba i africká hudba, to vše v podání známého Tam Tam Batucada.

Jejich hudba nachází inspiraci v Latinské Americe i Africe ale je uzpůsobena pro evropské či respektive rockové a jazzové ucho. Hrají temperamentní i klidnější melodie vhodné k tanci i poslechu. Skupina vystupuje pod vedením světově uznávaného bubeníka Miloše Vacíka, který používá speciální bicí soupravu, různé perkuse a etnické nástroje a zpívá. Doplňuje jej šestice muzikantů a tanečníků;  Tereza Vacíková hraje na brazilský strunný nástroj Cavaquinho a různé perkuse a ještě k tomu zpívá a tančí. Další tanečník Slávek Hahn navíc rozeznívá rozličné etnické bicí nástroje, basovou kytarou tvrdí muziku Eva Holická.  Do počtu nejsou ani bubeník a hráč na caixu (tradiční perkusní brazilský buben zavěšený na krku)., David Knapp ani kytarista Tomáš Zvardoň a jeho bratr příčná flétna a trubka. Už jen výčet nástrojů a obsazení dává utišit, že z podia bude znít velmi neobvyklá živá muzika, která návštěvníky Dočesné jistě patřičně rozjaří a osvěží.

Skupina vznikla v roce 1999 a za 16 let svého působení už hrála leckde ve světě a samozřejmě doma. Za zvláštní zmínku stojí reprezentace Česka na výstavě EXPO Šanghaji. Jsou součástí většího uskupení, které zahrnuje mj. množství tanečníků a tanečnic v pestrých karnevalových kostýmech.

Kdy: pátek 4. 9. 18:10 -19:20

Kde: nám. Prokopa Velkého

Jiří Navrátil