Dymytry na Dočesný

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 06. 08. 2015

Po 4 letech se na Dočesnou vrací kapela Dymytry. Pražští metalisté působí na české metalové scéně už 11. tým rokem. Začali spolu hrát v roce 2004 a od té doby se vyhráli v jednu z nejzajímavějších metalových kapel u nás.

Už tři roky po založení si zahráli jako předkapela legendárního Arakainu. V loňském roce spolu vydali klip Jedna krev. Poznávacím znamením DYMYTRY jsou hodně zahuštěné kytary, emotivní až recitativní zpěv, texty, které se bouří, hloubají a kterým se sem tam i zasmějete. A do toho všeho burácí metalové bicí bubeníka Miloše Meiera.
Dymytry si vymysleli svůj vlastní metalový styl zvaný Psy core. Je to v podstatě metal ale občas ulétají i do jiných stylů.

Při zmínce o Dymytry nelze opomenout vskutku umělecké masky, z dílen Národního divadla a dlouhé kožené zástěry. Masky nosí v metalu kdekdo např. Slipknot, ale zde jde prý o podobnost čistě náhodnou. Každopádně slyšet je a vidět na koncertě ať už v klubu nebo na letních festivalech a festiválcích je silný zážitek.

V roce 2010, vydali první album Neser, vyhráli české kolo Wacken Metal Batlle, což je poslalo na metalový festivalu v německém Wackenu. V roce 2011 hráli na Dočesné.

Od té doby stihli vystoupit na spoustě koncertů, vydali další dvě CD, Neonarcis a Homodlak, na společném turné s Arakainem natočili své první DVD, letos odjeli svou vlastní Psy Core Tour a změnili si masky…

Už dávno jsou etablovaní na české scéně, jsou pravidelnými hosty velkých festivalů. Hrávají jako předkapela Arakainu, někteří působí i v jiných seskupeních či projektech.

Dymytry je pro ty co to mají rádi tvrdé, ostré a zábavné ale ne hloupé, a rádi se u toho baví a zpívaj.

Členové: Jan „Protheus“ Macků; Jirka „Dymo“ Urban; Jan „Gorgy“ Görgel; Artur „R2R“ Mikhailov; Miloš Meier / Eda Štěpánek.

 

Kdy: Sobota 5. 9. cca  21:30 - 22:30

Kde: Letní kino

Jiří Navrátil