DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - KVĚTEN 2015

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 07. 04. 2015

Zde předkládáme k náhledu kompletní program žateckého kina na Květen 2015

20.5.  20:00 /        AVENGERS: AGE OF ULTRON 3D

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / USA/ 2015 / CZ DABING

Marvel Studios uvádí snímek „Avengers: Age of Ultron,” který je výpravným pokračováním největšího super-hrdinského filmu všech dob. Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skoční nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů.

Režie: Joss Whedon  

Hrají: Chris Evans, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy RennerVstupné: 175,-

  

20.5.  17:30 /    CHAPPIE

Akční / Thriller / Sci-Fi / USA / 2015 / CZ Titulky

Režisér filmů District 9 a Elysium představuje snímek Chappie. 
Každé dítě má při vstupu na tento svět před sebou slibnou budoucnost, což platí v případě Chappieho dvojnásob: je nadaný, výjimečný, je to génius. Stejně jako na ostatní děti, i na Chappieho bude mít vliv jeho okolí - někdy dobrý, někdy špatný - a on se bude muset spoléhat na svůj cit a na své svědomí, aby nalezl sám sebe a stal se dobrým člověkem. Ale v jednom ohledu to bude mít Chappie na rozdíl od všech ostatních mnohem komplikovanější: je totiž robot. První robot se schopností samostatného myšlení a vnímání. To je nebezpečný koncept - a je to také výzva, jejíž vinou bude Chappie nucen čelit mocným a ničivým silám, které se pokoušejí zajistit, aby byl současně také posledním robotem svého druhu.

Režie: Neill Blomkamp

Hrají: Hugh Jackman, Sigourney Weaver a další

Vstupné: 80,-

 

21.5.  17:30 /  22.5.  17:30 /     23.5.  17:30 /  29.5.  17:30 /    ZEMĚ ZÍTŘKA

Sci-Fi / Mysteriózní /USA/ 2015 / CZ dabing

Někdejší dětský génius Frank (George Clooney), který je znechucen rozčarováním nad okolním světem, a chytrá, optimistická teenagerka Casey (Britt Robertson), překypující vědeckou zvědavostí, se vydávají na nebezpečnou pouť ve snaze odhalit tajemství záhadného místa, ukrývajícího se kdesi v čase i prostoru, které je známé pouze jako "Tomorrowland". To, co musejí podstoupit, aby se tam dostali, změní navždy celý svět - a také je samotné.

Režie:  Brad Bird

Hrají: George Clooney, Judy Greer, Britt Robertson, Kathryn Hahn, Hugh Laurie,

Vstupné: 140,-

 

 

21.5.   20:00   / 22.5.   20:00   /   23.5.   20:00   /   24.5.   17:30   /     ŽIVOT JE ŽIVOT

Komedie /  Česko/ 2015

Ondřej Vetchý a Simona Stašová jako manželský pár řeší v komedii Život je život milostné a životní eskapády svých tří dcer, ale především svoje vlastní.

 

Za snímkem stojí autoři úspěšné veselohry Láska je láska, oproti „Lásce“ ale „Život“ slibuje více humoru, fantazie a bláznivých situací. Jak už to tak v životě bývá. Ondřej Vetchý se navíc ve filmu objeví ve dvojroli dvou zcela rozdílných mužů.

 

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František ( Ondřej Vetchý ) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým.

Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč“, ale Jana ( Simona Stašová ) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . .  začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás.

Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František však ano.

Režie: Milan Cieslar

Hrají: Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Tereza Voříšková, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Barbora Poláková, Rostislav Novák ml.

Vstupné: 110,-

 

23.5.  15:00  / 24.5.  15:00  /   26.5.  17:30  / 30.5.  15:00  / 31.5.  15:00  /  HURÁ NA FOTBAL 3D

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní / Argentina / USA/  2015 / 106 min

Nová pohádka o oživlých figurkách stolního fotbalu, které pomůžou zachránit město a lásku malého Amadea. Více na www.divadlozatec.cz

Režie: Juan José Campanella

Vstupné: 150,-

 

 

24.5.   20:00   /  26.5.   20:00   /   30.5.   20:00   /     POLTERGEIST 3D

Horor / Thriller / USA/ 2015 / Cz titulky / Přístupné od 15 let

Z ČEHO MÁTE NEJVĚTŠÍ STRACH?

Legenda hororového žánru Sam Raimi přichází s úplně novým zpracováním klasického příběhu o rodině, jejíž poklidný život se obrátí naruby, když se v jejich domě začnou dít podivné věci. Útoky děsivých bytostí se stále stupňují a rodina musí čelit nejhorší noční můře ve chvíli, kdy zmizí jejich nejmladší dcera.

Režie: Gil Kenan

Hrají: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Jared Harris, Nicholas Braun, Jane Adams, Saxon Sharbino, Kyle Catlett, Kennedi Clements

Vstupné: 140,-

 

 29.5.   20:00   /    30.5.  17:30   /  31.5.  17:30   SAN ANDREAS 3D

Dobrodružný / Katastrofický  / USA/ 2015 / Cz titulky  /  Přístupné od 12 let

Premiéra filmu, kde nás příběh zavede k nechvalně známému tektonickému zlomu v San Andreas. Kde o holé přežití budou společně bojovat všichni hlavní představitelé. Podrobnosti již brzy na www.divadlozatec.cz .

Režie: Brad Peyton

 Hrají:  Dwayne Johnson, Alexandra Daddario, Carla Gugino, Colton Haynes,

Vstupné: 130,-

 

31.5.  20:00   DIVOKÁ DVOJKA

Akční / Komedie / USA/ 2015 / Cz DABING   / Přístupné od 12 let

DVĚ NEBEZPEČNÉ KRÁSKY NA ÚTĚKU

Reese Witherspoon hraje v této akční komedii vzornou a snaživou policistku, jejíž svěří do ochrany klíčového svědka v soudním procesu s vlivným mafiánským bossem. Svědek je vlastně ona - sexy manželka místního drogového dealera (Sofía Vergara). Když se o tuto dvojici začnou intenzivně zajímat najatí zabijáci a zkorumpovaní policisté, nezbývá jim nic jiného, jen se vydat na útěk napříč celým Texasem.

Režie: Anne Fletcher

Hrají: Reese Witherspoon, Sofía Vergara, , John Carroll Lynch

Vstupné: 110,-