MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - kompletní program na ÚNOR 2015

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 09. 01. 2015

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na ÚNOR 2015 .... předprodej lístků bude zahájen již od 20.1 na pokladně divadla.

Pohádka pro děti-mimo předplatné

8.2.    15:00      BROUK PYTLÍK

Pohádka( pokračování „písničkálu „F.Mravenec ) je o tom, co se stane, když chce nešika BROUK PYTLÍK zastoupit na paloučku svého kamaráda- mistra práce všeho druhu- Ferdu Mravence.55 minut.Docela velké divadlo z Litvínova , na přání nejen našich diváků přiváží tuto inscenaci, kdy jí na námět O. Sekory upravila J.Galinová a v režii j.Galina jejich spolupracovníci vytvořili hudbu,texty, kostýmy a masky včetně úpravy  scény, masek a loutek . Délka představení : cca 60 minut.

Vstupné: 90,- Kč   

 

Pohádka pro děti-předplatné skupiny E a M i mimo předplatné

11.2.    10:00 a 14:00    PRINCEZNA NA HRÁŠKU

Výpravná pohádka plná písniček a překvapení, o třech sudičkách, které vymění prince Kvída a princeznu Evelínu za děti sluhů a tím způsobí celou řadu zmatků.Král neví, že princ je vlastně jeho myslivecký synek a sluha Ondřej, že je jeho syn. A když do zámku přijde ještě komorná Terezka, která je vlastně byměněná princezna, zmatky vrcholí. V pohádce ale díky dvěma drakům, Žofce a Ludvovi, všechno dobře dopadne. Pohádku pro naše nejmenší diváky připravilo Docela velké divadlo z Litvínova . Délka představení : cca 60 minut.

Vstupné: 45,- Kč         

 

Činohra-předplatné skupiny A i mimo předplatné      VYPRODÁNO       

11.2.    19:00  VILLY RUSSEL : SHIRLEY VALENTINE

Bravurní komedie a „ONE WOMAN SHOW“ o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willy Russella  je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc, je,  skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, přímo stvořené pro hvězdu Městských divadel pražských Simonu Stašovou, která dlouho čekala právě na takovouto příležitost. Sama se vyjádřila, že tahle hra je právě o tom, co touží říct teď v tuto chvíli. V překladu  Pavla Dominika jí v tom byl nápomocen brněnský režisér Zdeněk Kaloč .  Inscenace vznikla ve spolupráci s FDA.                           

Toto představení nedoporučujeme dětem do 15 let.  Délka představení: cca 2 hod. 25 minut i s přestávkou.

!!! Po celou dobu představení platí ZÁKAZ FOTOGRAFOVÁNÍ A POŘIZOVÁNÍ AUDIOVIZUÁLNÍCH ZÁZNAMŮ !!!

Vstupné: 420,-/390,-/370,- Kč  

                                                                       

Představení  pro školy - podnájem divadla

13.2.    8:15 a 10:00 a 12:00    KOUZELNÁ PLANETA

KOUZELNÁ PLANETA je vzdělávací multimediální geografický projekt velmi známých autorů Kateřiny a Miloše MOTANI.

       8:15 - DIVOKY MADAGASKAR -  Lemuři, baobaby a domečky z bláta

     10.00 - ! VIVA MEXICO ! - Tajuplný Yucatan

     12:00 - ! VIVA MEXICO ! - Tajuplný Yucatan

 

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

14.2.    18:15  P. I. Čajkovskij / B. Bartók :  JOLANTA/MODROVOUSŮV HRAD

Umělecký ředitel varšavské Polské národní opery Mariusz Treliński bude v Metropolitní opeře debutovat dvojprogramem složeným ze dvou méně známých jednoaktovek: Čajkovského romantické pohádky Jolanta, která vypráví o psychologickém probuzení slepé princezny, a Bartókova drásavého Modrovousova hradu, v němž musí novomanželka Juditha odemknout sedm zamčených dveří, aby poznala nejtemnější tajemství svého manžela. Obě díla, která vznikla v koprodukci s Teatr Wielki Polské národní opery, bude řídit Valerij Gergiev. V titulní roli Jolanty vystoupí Anna Netrebko spolu s Piotrem Beczalou a Alexejem Markovem v rolích Vaudémonta a Roberta, kteří oba usilují o její lásku. Nadja Michael ztvární Juditu v Modrovousově hradu a jejím tajemně děsivým novomanželem bude Michail Petrenko.                 Předpokládaná délka přenosu 3 hodiny a 39 minut.
Nastudování :
rusky / maďarsky s anglickými a českými titulky

Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,-

 

Zábava - mimo předplatné

16.2.    18:00  VESELÁ TROJKA

Vystoupení oblíbené trojice dlouholetých kamarádů, kteří  hrají celý život muziku pro široké vrstvy posluchačů,  zajisté pobaví a potěší návštěvníky žateckého divadla. Můžeme se těšit na Miroslava HRDLIČKU (klávesy), Jaromíra KOZELEKA (akordeon) a v neposlední řadě na Pavla KRŠKU (heligonka)-   příznivcům známým z vysílání hudebně zábavní TV stanice ŠLÁGR .

Délka představení:  cca120 min.včetně přestávky     Vstupné: 200,-

 

Představení pro školy - mimo předplatné

17.2.    9:00 a 11:00     Karel ČAPEK : R.U.R.

Čapkovo R.U.R. žánrově drama, zpracoval  autorský tým kolem režiséra Vladislava Kracíka ,  který se již několik let specializuje na autorské adaptace významných děl české i světové literatury.  Inscenaci Divadla TRAMTARIE lze dle způsobu zpracování předlohy bez nadsázky označit jako autorskou adaptaci příběhu tohoto slavného textu. Samotná inscenace se vyznačuje moderním přístupem ke klasickým látkám a snahou o současný divadelní jazyk, který ovšem nejde proti obsahovým i formálním kvalitám předloh, nýbrž se je naopak snaží vystihnout a ukázat v kontextu současné společnosti.  Délka představení: 1 hodina a 30 minut bez přestávky 

Vstupné: 100,- Kč                                    

 

Představení pro školy - mimo předplatné

18.2.    8:30  a 10:00   POVÍDEJME SI DĚTI

Tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort). Netradiční podání Čapkových pohádek s veselými písničkami, které se děti během představení naučí, a samy se stanou také spolutvůrci jedné ze známých pohádek. Nejoblíbenější představení pro mladší děti, dobře se však pobaví i dospělí diváci.  Účinkuje M.Novozámská a Tomáš Krečmer, nebo Jan Pouchlý.Délka představení:  60 minut   Vstupné: 50,-

 

Zábava - předplatné skupiny D a mimo předplatné

18.2.    19:00   Karel ŠÍP a Josef NÁHLOVSKÝ

„Aneb Všechnopartička“.  Na divadelních prknech se  představí svým improvizovaným humorem přímo před zraky diváků proslulý bavič, textař,komik, hudebník a moderátor Karel ŠÍP,  jemuž bude neméně zdatně asistovat český herec, komik a bavič Josef NÁHLOVSKÝ  , autor humoristické teorie a knihy o fiktivním národu starých Krušnohorců.

Délka představení: cca 70  minut

Vstupné: 200,- Kč

 

Představení pro školy - mimo předplatné

19.2.    10:00  EVŽEN ONĚGIN

Román ve verších „Evžen Oněgin“ patří mezi základní kameny literatury v dějinách lidstva. A.S.PUŠKIN napsal silný milostný příběh-román o pomíjivosti, o životě a smrti a veliké lásce.V této divadelní inscenaci založené především na hereckých výkonech herců Divadla ANFAS Praha  je možno spatřit Evžena Oněgina třetího tisíciletí v obraze společnosti, která je shnilá až do morku kostí. Je Evžen Oněgin cynický hejsek nectící žádné hodnoty nebo jen nešťastný mladý muž,uvědomující si povrchnost života společnosti, jejíž je sám součástí a jen nezná únikový východ ?

Pořad je určen pro studenty SŠ (vhodné i jako doplněk učebních osnov).   
  Délka představení : 120 minut včetně přestávky  

Vstupné: 60,- Kč 

                                                            

Koncert - mimo předplatné

21.2.    18:00  Koncert SLAVNÉ FILMOVÉ MELODIE A SVĚTOVÉ POP HUDEBNÍ SKUPINY

aneb SMYČCOVÉ KVARTETO MIB QUARTET a RADEK HOLODŇÁK - bicí

Mimořádný koncert vynikajícího a netradičního smyčcového kvarteta MIB QUARTET, které v Žatci s velkým úspěchem již několikrát vystoupilo. Tentokráte se necháme unést slavnými melodiemi z filmů Piráti z Karibiku, Harry Potter, Hvězdné války, Indiana Jones, Sedm statečných, Tenkrát na Západě a mnohé další a ve druhé části programu také nejznámějšími skladbami slavných skupin světové pop scény - THE BEATLES, QUEEN, DEPECHE MODE, METALLICA, DEEP PURPLE, LED ZE PPELIN a ABBA v podání pražského smyčcového kvarteta MIB Quartet společně s žateckým bubeníkem Radkem HOLODŇÁKEM.

Koncert je zpestřen videoprojekcí fotografií z filmů.

Slovem provází Lenka DRAHOŇOVSKÁ.

Vstupné: do 5.2. 150,- / od 6.2. 170,- Kč

Koncert je pořádán v rámci výročí 750 let od udělení královských privilegií městu Žatec. 

 www.facebook.com/events/333519200187430/            www.mibquartet.cz

 

25.2.    19:00   CAVEMAN

Po neutuchajícím zájmu o toto představení , jenž  rozesmívá až k slzám, mají diváci žateckého divadla opět možnost shlédnout tuto jedinečnou a vynikající  „one man show“, o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Délka představení: cca 90 minut

Vstupné: 300,- Kč                                                                        

 

Připravujeme na BŘEZEN 2015

Činohra:   DEŠTIVÉ DNY , OTHELLO , KLÁRA 3847 ANEB PŘÍLIŠ MNOHO HVĚZD 

Opera:      Gioachino Rossini :  JEZERNÍ PANÍ

Pohádka:  PANNA A NETVOR , O MLSNÉ PRINCEZNĚ , O STATEČNÉ PRINCEZNĚ MÁNĚ

Koncert:   MELODY MAKERS , PROGRES 2