MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na LEDEN 2015

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 05. 12. 2014

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na LEDEN 2015 .... předprodej lístků bude zahájen již od 20.12 na pokladně divadla.

Pohádka pro děti-mimo předplatné

11.1.    15:00    O SNĚHURCE

Aneb „Kdo je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější?“ . Divadlo KAPSA uvede pro naše nejmenší diváky romantický pohádkový muzikál na motivy známé a proslulé pohádky bratří Grimmů. Délka představení :55 minut.

Vstupné: 80,- Kč           www.divadlokapsa.cz

  

Pohádka pro děti-předplatné skupiny E a M i mimo předplatné

14.1.    10:00 a 14:00        POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE

Veselé příhody známých zvířecích postaviček tak ,jak je vylíčil ve své knize slavný český spisovatel  Josef ČAPEK.Na motivy jedné z nejznámějších českých „literárních“ pohádek ožijí v divadelní podobě příhody: Jak myli podlahu…,Jak sušili prádlo…, Jak pekli sváteční dort. Délka představení : 60 minut.

Vstupné: 45,- Kč                                                                                                    www.divadlo-rozmanitosti.cz

  

Činohra-předplatné skupiny A i mimo předplatné

15.1.    19:00         KRÁLOVA ŘEČ

Hra je předchůdkyní slavného stejnojmenného filmu a začala vznikat v 80.letech minulého století na motivy vzpomínek a podle tajných deníků svérázného „královského logopeda“ L.Loguea. V centru příběhu ,založeného na skutečných událostech, o síle rodící se z překonání slabosti , stojí britský král, právě nastoupivší na trůn.Jeho „koktavý“ handicap, nesmělost a psychická zranitelnost ohrožují království stojící na prahu 2.světové války.

V Seidlerově tragikomedii o potřebě mít v čele impéria silnou osobnost se skvělým způsobem blýskl  herec Martin STRÁSKÝ , známý našim divákům z TV obrazovky (například ze seriálu“ Doktoři z Počátků“.)

Délka představení: 2hod. 55 minut i s přestávkou   

Vstupné: 350,-/330,-/300,- Kč                                                                         www.divadlopodpalmovkou.cz

  

Představení pro MŠ a 1.stupeň ZŠ - mimo předplatné

16.1.    8:30 a 10:00        CESTOVÁNÍ PO SVĚTĚ

Tento Best Of pořad je vytvořen na základě hitparády dětí i učitelů, kteří zvolili nejžádanější písničky, příběhy a scénky z nejoblíbenějších písniček a vyprávění Pavla Nováka.y. Je opakováním všeho, co se děti dověděly v předchozích pořadech. Obsahuje hity jako Kdo si hraje nezlobí, Mravenci, Doktora se nebojíme, Myši Mitsubiši, Budliky budliky a mnoho dalších. Děti se aktivně zapojují do tohoto výchovného pořadu zpěvem i tancem. Procvičují  melodické a rytmické dovednosti. Pořad obsahuje 10 písniček .

Délka představení: cca 50 minut.

Vstupné: 45,- Kč                                                                                                                     www.pavelnovak.cz

 

 Opera-satelitní přenos -předplatné skupiny O a mimo předplatné

17.1.    18.45        Franz LEHÁR:  VESELÁ VDOVA

Broadwayská režisérka a choreografka Susan Stroman, která inscenovala například muzikály Crazy for You, Contact nebo The Producers, jež získaly ocenění Tony Award, bude v Metropolitní opeře debutovat rozkošnickou inscenací Lehárovy nestárnoucí operety Veselá vdova. Zpívat se bude v novém anglickém překladu Jeremyho Samse. Lehárovo nejznámější dílo patří mezi divácké hity už od své premiéry v roce 1905. Kdo by neznal píseň o Vilje, „U Maxima jsem znám“ anebo „Ženy, ženy“. Renée Fleming si svůj rozsáhlý repertoár, čítající jen v Metropolitní opeře na 22 rolí, rozšíří o ovdovělou pařížskou milionářku Hanu. Za dirigentským pultem stane Andrew Davis a na jevišti dále Nathan Gunn v roli Hannina milence Danila, Alek Shrader coby mladý šlechtic Camille de Rosillon, Thomas Allen jako intrikánský baron Zeta a broadwayská sopranistka Kelli O’Hara ve svém metropolitním debutu jako baronova manželka, koketa Valencie.
Předpokládaná délka přenosu 2 hodiny a 57 minut. Nastudování -
anglicky s anglickými a českými titulky

Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,- Kč)                                                                       www.metopera.cz

 

 

Procházka slavnou operetou-mimo předplatné

19.1.    19:00    POLSKÁ KREV

Polská krev je beze sporu nejznámější a nejlepší českou operetou. Na námět Puškinovy povídky „Slečna selka“ napsal Leo Stein libreto, na které Oskar Nedbal zkomponoval hudbu.

Účinkující včetně alternací : MartinKalvoda/Marek Pavlíček(Zaremba),Marie Hitnausová/Michaela Šírová (Helena), Jan Bochňák/Jakub Turek (Bolo), Lucie Fürstová/Kateřina Oplová (Jadwiga), Jolana Slavíková/Veronika Šlégrová (Wanda), Jakub Hliněnský/Matěj Kettner (Popiel)

Režie: Zbyněk Brabec   Choreografie: Ivan Krob   Klavírní doprovod:Václav Loskot  

Délka představení: 80 minut

Vstupné: 150,- Kč                                                       

  

Činohra- mimo předplatné

26.1.    19:00        LHÁŘI

„Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř“, to je motto milosrdné komedie o nemilosrdných věcech, jíž vévodí černý situační anglický humor a skvěle napsaný text.  Hra pojednává o citlivých policistech, které dělí od vytoužených vánočních svátků jen poslední, ale velmi choulostivý úkol. Pod tíhou vánoční atmosféry se však snaží o lidský přístup, který jejich autoritu strážců zákona dočista zesměšní a znemožní. V představení uvidíte osm skvělých herců a právě obsazení je třešničkou na dortu celého představení: V hlavních rolích se představí: Václav Kopta (Sněženky a Machři) Vojta Záveský (Na Stojáka) dále Jana Šulcová, Marcel Vašinka /Čestmír Gebouský, Vendulka Křížová/Simona Vrbická, Daniel Bambas/Gustav Hašek ,Anna Kulovaná/Daniela Choděrová a Rozálie Vínerová. Jana Šulcová v roli, ve které jste ji ještě neviděli a poprvé bude stát na jevišti i se svou dcerou Rozálií Víznerovou. Taktéž V.v Kopta a S.Vrbická -manželé, kteří budou spolu na jevišti poprvé od školy.

Délka představení: 2 hodiny i s přestávkou.

 

Vstupné: 280,-/250,-/230,- Kč                                                                                     www.agenturafamilie.cz

 

Činohra- mimo předplatné

28.1.    19:00         ORGASMUS BEZ PŘEDSUDKŮ

Odvážná hra pro odvážné diváky a ještě odvážnější herce aneb „ Jsou věci, o kterých se mluví jen v posteli…“.Skvělou konverzační komedii italských autorů Diega Ruize a Fiony Bettanini, která se dlouhodobě hraje po celém světě s velkým úspěchem, nastudovali herci Divadla VeTři - Michaela Marková & Martin Holeček. Hlavním tématem hry je vztah mezi mužem a ženou a jejich často velice rozdílné pohledy na partnerství a sex.Délka představení: 2 hodiny i s přestávkou.

Upozornění: Hra není vhodná pro malé děti a puritány!!!

Vstupné: 100,- Kč                   www.divadlo-vetri.cz

 

 

Koncert-předplatné skupiny D a mimo předplatné

29.1.    19:00         VOJTA“KIĎÁK“ TOMÁŠKO

Po delší odmlce představí tento folkař svým věrným posluchačům recitál, plný veselých i vážných písniček  o lásce o přátelství o přírodě.Písniček o víře i naději v lepší svět. Při svých toulkách s  kytarou po této zemi a za tu dobu napsal určitě více než tři sta písní, některé zůstaly v krabici zapomnění, jiné si lidé oblíbili a chtějí je slyšet vícekrát. Jen tak namátkou: Toulavej, Nebe plné koní, Rocky Mountains, Morava, Zelená košile, Česačů bavlny bál, Náklaďák do L.A., Druhá míza, Středa, Armagedon, Hlava nad vodou, Hádej, kdo tě má rád a desítky dalších. jeho recitále jsou ale zařazeny i písně nové, které teprve čekají na to, jak je posluchač přijme.     Některé skladby si vybrali do svého repertoáru i jiní interpreti, jako Věra Martinová, vizovičtí Flereti, Roháči z Lokte, strakonický Šafrán, plzeňský Jolly Band a dokonce i mužský sbor z Ratíškovic a spousta dalších.

Délka představení: 90 minut

Vstupné: 130,- Kč

 

 

Opera-satelitní přenos -předplatné skupiny O a mimo předplatné

31.1.    18.45        Jacques OFFENBACH:  HOFFMANNOVY POVÍDKY

Vittorio Grigolo se představí v titulní roli Offenbachových Hoffmannových povídek po boku abchazské sopranistky Hibly Gerzmavy, která ztvární dvě operní hrdinky – nemocnou zpěvačku Antonii a sobeckou herečku Stellu. Mechanickou loutku Olympii si zahraje americká sopranistka Erin Morley, kurtizánu Giuliettu angličanka Christine Rice. Roli Nicklausse si zopakuje Kate Lindsey a Thomas Hampson svůj úctyhodný metropolitní repertoár rozšíří o čtyři démony. Orchestr Metropolitní opery bude řídit Yves Abel.Předpokládaná délka přenosu 3 hodiny a 46 minut. Nastudování- francouzsky s anglickými a českými titulky 

Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,- Kč)                                                                       www.metopera.cz