Horáčkovo Mezi námi míří mezi Žatečany

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 04. 11. 2014

Michal Horáček, je přední českých textař a básník, jehož texty zpívala, nebo zhudebnila řada českých i slovenských hudebníků a interpretů. Nejznámější jsou jeho písně zhudebněné např. Peterem Hapkou či Richardem Müllerem, Haně Hegerové nahradil jako textař Pavla Koptu. Přes všechny úspěchy neusnul na vavřínech a pouští se do dalších projektů. S posledním z nich „Mezi námi“ se představí v Městském divadle v Žatci 20. 11. od 19:00.

Už od loňského léta objíždí Čechy s novým pořadem na pomezí talk šou a recitálu, s názvem „Mezi námi“. On sám účinkuje jako vypravěč, když představuje a recituje své básně a texty, které posléze zazpívá některý ze zpěváků, kteří s ním jezdí. V devadesátiminutovém pořadu se zamýšlí nad různými tématy, což propojuje svými písněmi interpretovanými zpěváky a šansoniéry, jako jsou Ondřej Ruml, Lenka Nová nebo František Segrado. Doprovází je Kvartet Mateje Benka.

Každé představení, nabízí jiné písně a odlišná zamyšlení. Všichni účastníci podle starého semaforského zvyku sedí po celou dobu představení na jevišti a povídají si, jejich rozhovory probíhají jako předscény. Je to vlastně takové „tlachání“ na zajímavé téma. Celý večer je rozdělen na tři části. Jedna se zaměřuje na období spolupráce s Petrem Hapkou, v další se vzpomíná na úspěšný recitál „Kudykam“ a ve třetí představuje svůj poslední autorský projekt „Český kalendář“.

První vystoupení proběhlo 13. srpna 2013 v Plzni. Premiéra i reprízy sklidily obrovský úspěch a na mnoha místech České republiky byly beznadějně vyprodány. Pro velký zájem pořadatelé už vloni domlouvali koncerty na letošní rok 2014.

Kdo je kdo

Lenka Nová: Bývalá zpěvačka skupiny Laura a její tygři, s níž během 12 ti let natočila 4 alba. Sama vydala dvě sólová alba Nová Deska a Psí hodina. S Michalem Horáčkem spolupracovala na albech Ohrožený druh a Kudy kam, rovněž na projektu Český kalendář.

František Segrado: Devětapadesátiletý zemitý Valach ze Zlína, muž mnoha řemesel (mj. se živil jako hospodský i řezník) hrával se skupinou Dobrohošť, krátce s Čechomorem, v současnosti se skupinou Veselá bída. Do povědomí veřejnosti vešel i vystupováním v lyrikálu „Kudykam“ ve Státní opeře. Čerstvě mu vyšlo sólové album na texty Michala Horáčka.

Ondřej Ruml. Než se proslavil ve finále X faktoru už měl umělecky něco za sebou. Hraje na banjo, klavír, kytaru, má rád jazz, swing, funky, hrával v bluegrassové kapela Modrotisk. Byl moderátorem country pořadu "Folkomotivy". Hrál v seriálu Zdivočelá země. Účinkoval v muzikálu Daniela Landy "Tajemství" i ve španělské verzi muzikálu "Johanka z Arku“. S Michalem Horáčkem spolupracoval už na lyrikálu Kudy kam i projektu Český kalendář.

 

                                                                                               Jiří Navrátil