Petr Kalandra Memory band na Dočesný

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 27. 08. 2014

V pátek 5. 9. v 18:20 vystoupí v letním kině v rámci Dočesné Petr Kalandra Memory band.

Jinak také Míra Kuželka a ostatní přátelé písniček Petra Kalandry.
Petr Kalandra byl velká osobnost české folkbluesové scény, bývalý člen skupin Marsyas, ASPM a Blues Session. Má na kontě báječné předělávky klasiky amerických písničkářů - Dětské šaty, Solnej sloup, Břímě, Nebeská brána, Měšťácký blues a mnoho jiných.
Když v roce 1995 předčasně zemřel, zbyla po něm na hudební scéně velká propast.

Tu se alespoň překlenout pokouší skupina Petr Kalandra Memory band. Hrají od roku 2005, roku 10. výročí Kalandrova odchodu. Jejich záměrem není být úplně Kalandrovým revivalem. Nenapodobují, jenom hrají písničky, které mají rádi, tak jak je mají rádi. V repertoáru mají písničky z období Kalandrova působení v Marsyas, ASPM i z jeho tří desek Blues Session I, II a posmrtné Live session. Slyšet je od nich možno i písničky, které Kalandra vůbec nehrál, hráli je však hudebníci kteří ho inspirovali.

Za necelých 10 let své existence si nenápadně vydobyli uznání Kalandrových nejbližších hudebních souputníků. Při jejich vystoupení v Žatci roku 2010 s nimi vystoupil Oskar Petr, spolupracovala s nimi Zuzana Michnová, účastnili se tour k 40. výročí Marsyas a doprovázeli koncert Zuzany Michnové a jejich hostů, natáčeného pro potřeby celovečerního filmu o ní. Dalo by se říci, že Petr Kalandra Memory band částečně nahrazuje Kalandrovým ex spoluhráčům Marsyas. Samozřejmě uznávají je i fanoušci: Když přivřete oči a trochu se zasníte, uslyšíte ve zpěvu Míry Kuželky Kalandrův hlas. Takhle třeba zpívají a hrají Měšťácký blues.

Poslední jejich diskografický počin se jmenuje „V mýdlových bublinách“, vyšlo k 40 výročí Marsyas a obsahuje vesměs nejpovedenější písně Marsyas.
Pokud se nemůžete dočkat a chcete mít přehled o minulosti i současnosti kapely, i o jejím repertoáru, navštivte stránky
http://www.kalandramemory.cz .

Ale hlavně: přijďte na ně do Letního kina:

Kdy: pátek 5. 9. 18:20

Kde: scéna v letním kině