Tři sestry Banditos na Dočesný

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 11. 08. 2014

Tři sestry Banditos se vrací na Dočesnou po třech letech. Je to neobyčejný „sesterský“ revival.

Tři sestry Banditos se na Dočesné postarají o veselé písničky z provenience Fanánkových Tří sester i notnou dávku šou a jiné zábavy. Ostatně, to vám potvrdí v městě chmele každý, kdo zažil jejich vystoupení a pamatuje jejich kousky z Rockové scény Dočesné před 3mi lety.
Oficiálně si říkají Tři sestry Banditos a lze je vídat a slýchat třeba na motorkářských srazech a na pivních či městských slavnostech, prostě všude tam, kde se chtějí lidé dobře bavit.

Konkurovat původním Třem sestrám samozřejmě nehodlají, Fanánka nenahradíš, ale jejich repertoár je daný. V současnosti čítá několik desítek sesterských songů a najdeme v něm i pecky velice slavné až legendární. Například. Průša, Dádádá (aneb Průša II), Krotitelé chlastu, Mexiko, Hrábě. A další se průběžně učí. Právě to šoumenství je jejich přidaná hodnota. Na podiu lze zahlédnout různé týpky: Mexičana, prsatou sestřička, skauta, pankáče nebo čertici. A všichni dohromady zpívají písničky, které známe i neznáme z repertoáru pravých „sester“. Hlavně ale je to odvaz, šou při níž si diváci přijdou na své, a nakonec i pozvánka k ochutnávce originálu. Tři sestry banditos jsou sice „jen“ revival ale fanoušci je mají rádi stejně jako originál. Mick Jager by řekl: „I know it´s only Banditos but I like it.“

Dali se dohromady v roce 2000 a už 14 let hrají a zpívají a s prominutím blbnou, v Čechách i na Slovensku na větších i menších pódiích. Ke své pódiové šou přidávají ještě šou ohňovou, alespoň tedy, když hrají za tmy…  Na prvním místě je u nich legrace, psina a šou ale po hudební stránce to určitě není ošizené. Letos vyrazili s programem Sombrero Grande Tour 2014 s nový koncertním programem v duchu slavné skladby Mexiko. K slyšení a vidění jsou další osvědčené hity, jako je Průša, Nechci do ústavu, Kovárna, Život je takovej, Ztráta imunity nebo Zelená. Už během úvodních taktů budou návštěvníci vtaženi do programu a soutěží o sombrera, trička a další výhry s kosodélníkovým logem se zkříženými hnáty.

Video kanál Tři sestry Banditos najdete na http://www.youtube.com/user/trisestrybanditos.

Kde: scéna v letním kině

Kdy: 6. 9. 17:00

Jiří Navrátil