The Tap Tap - řiditelé optimismu na Dočesný

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 11. 08. 2014

The Tap Tap ječím dál populárnější hudební soubor, založený už roku 1998 původně jako hudební kroužek při Jedličkově ústavu. Tvoří jej většinou studenti a absolventi Jedličkova ústavu pro tělesně postižené v Praze, kapelníkem a zakladatelem je Šimon Ornest. Ačkoliv jsou zdravotně hendikepováni, nebrání jim to ani v hraní a zpívání ani neubírá smysl pro humor či optimismus. Hrají tzv. cover verze slavných písní, ale i písničky, které přímo pro ně píší známi hudebníci, kteří s nimi někdy vystupují, nebo dokonce nahrávají.

 Členové Tap Tapu jsou zároveň účastníky projektu STUDEO, který má za cíl pomáhat tělesně postiženým v dalším studiu. The Tap Tap se stal během let své existence velmi populárním. Kapela od svých začátků udělala značný pokrok, což ocenil např. David Koller, který s nimi spolupracuje už od roku 2005. Zahráli si s nimi další známí muzikanti. The Tap Tap se pravidelně objevují na velkých domácích festivalech, jako jsou. Rock for People, Mezi ploty, Trutnov Open Air. V roce 2012 se proslavili „Koncertem proti konci světa“. Jak je vidět úspěšným…
Dvakrát měli tu čest zahrát i na Pražském jaru. Zahráli si i v zahraničí, mimo jiné v roce 2012 na LOH v Londýně, předtím v Madridu, Varšavě, Bruselu. Zahráli si svým způsobem i na ZOH v Soči, byť jen v Olympijském parku na Letné.
Největší hit skupiny se jmenuje
Řiditel autobusu  z předposledního živého CD The Tap Tap v Opeře z roku 2011. Jeho autorem je písničkář Xindl X.  Je to satira o smutném přístupu některých řidičů MHD k vozíčkářům. Na jaře jeli malé turné „The Tap Tap na černo“ spojené s výstavou černého humoru a drsných vtipů na téma hendikepovaní. Výtěžek byl věnován sbírce na dostavbu škol JÚ. Na svém profilu na  Bandzone nabízejí pestrý průřez jejich jednotlivými alby.

Diskografie  : Hopšidyridy,  Párty na kolečkách, The Tap Tap v Opeře 2010, The Tap Tap v Opeře 2011, Moje volba

Kdy: 6. 9. 15:30

Kde: scéna na nám. Svobody