Alkehol na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 11. 08. 2014

Dobří „Alkeholici“ se vracejí na místo, kde před dvěma lety slavili velký úspěch. Na Žateckou Dočesnou. V roce 2012 slavili kulatých 20 let. Za ty dva roky co tu nehráli, vydali album Do Bezvědomí a odehráli spoustu koncertů několik i na Slovensku.

Skupina Alkehol měla velice kuriózní vznik. Tehdejší členové trashmetalového Kryptoru se rozhodli, že zkusí napsat několik písní s hospodskou, potažmo pijáckou tematikou. Tak dlouho se scházeli v dejvické hospodě Na Slamníku, až se jim to podařilo a tak se jednou sešli ve studiu a zkusili nahrát demo. To nabídli firmě Monitor. Monitor jejich dílo zaujalo a tak později ve studio Propast, vznikla první deska s názvem Alkehol. Deska měla úspěch a brzy se ocitla v první dvacítce podle prodejnosti v tehdejším Československu. Teprve množící se žádosti o koncerty, de facto neexistující studiové skupiny, vedly k založení řádné kapely.

Skupina založila svou image na písních s tematikou alkoholu a hospodského prostředí. Zpívají o zážitcích i následcích. Aby toho nebylo málo, předělali Davidovo Nonstop, aby mu ukázali, jak se má hrát pro mladé a žíznivé. Tak jako podobné kapely, Alkehol u fanoušků boduje a od recenzentů dostává na frak.
 Základem je většinou nějaký text z mokré čtvrti, na to se udělá pár kytarových rifů, nějaký nápěv a je hotovo. Textově to sice působí jako zpověď pacienta ze slavného Červeného Hrádku, ale na druhé straně to hudebně má pořádný tah na bránu a když se Alkehol objeví na podiu, je to jízda. Na podiu i pod ním. Alkehol nahrál už 14 alb, a má pořád o čem zpívat, co hrát, kde hrát a komu hrát a určitě i co pít. Ve stejné sestavě, v níž poprvé vyjel na turné hraje už dvacet dva let. A stejně jako předloni se může těšit na jejich dvojkoncert s Harlejem. Přijedou v stavě Ota Hereš kytara, zpěv, Petr Buneš kytara, Tonda Rauer basa a Martin Welmus Bicí. Takže těšme se na rock, z IV. Cenové skupiny.

Více o Alkeholu na http://www.alkehol.cz/.

Kdy: 5. 9. 21:20

Kde: scéna na nám.  Svobody

Jiří Navrátil