Hippy Hou and Collective na Pestrofestu

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 09. 06. 2014

Plzeňská ska kapela Frajara Putika s patrně rozhodla otestovat si žatecké publikum ještě před svým vystoupením a proto vyšle ze svých řad průzkumníka do boje. V 15:00 se objeví na podiu žateckého Pestrofestu účinkující Hippy Hou and Collective občanským jménem Tomáš Hegner, jinak příčný flétnista zpěvák a frontman Frajara Putiky se svým sólovým projektem. Jeho doménou bude akustik folk, pop a reggae.

HH – na pozadí povědomé barvy

  Na své facebookové stránce jej kamarádi z kapely líčí jako „neúnavného hráče“ po všech možných klubech, putykách a ulicích. Zajamuje na flétnu snad všude, kde to jen půjde a k tomu ještě přidá pár vlastních songů s kytarou.“
Něco na tom bude, protože soudě z jeho profilu na Bandzone se musel toulat někde poblíž, kde se hrál pop, či poprock, ale zároveň se kamarádil s folkaři a nejspíš si dal jointa s chlapci z Jamajky, soudě alespoň podle jeho akustického reagge. On sám sebe popisuje jako Tuláka světem, který tu a tam narazí na nějakou inspiraci, na nějaké lidi a se tam s nimi něco nahraje.
S kým se tedy objeví na podiu, možná ještě netuší ani on sám, ale je možné že některé jeho reggae  kousky si s ním přijdou zajamovat i ortodoxní reaggeři.
Po poslechnutí si ochutnávky na jeho
profilu na Bandzone se jistě přijdou podívat mnozí zvědavci zvědavkyně co jim ten chlapík „Zezplzně“ vlastně přijel zahrát. Vypadá to na dobrý jam. Na youtube se představuje jako hráč na balalajku a k poslechu nabízí akustickou verzi Noční hlídač od své domovské kapely a několik dalších. Každopádně ukázky z jeho repertoáru na internetu jsou příslibem toho, že jeho „jam“ na Žateckém Pestrofestu jistě mnohé překvapí a potěší.

Kdy: od 15:00

Jiří Navrátil