Něco málo o kapelách a programu Pestrofestu

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 09. 06. 2014

21. 6. 2014 ve 13 hodin začíná v letním kině v Žatci festival Pestrofest


14:00 ->Cock

Začne se pěkně zostra a od podlahy v punkovém stylu. Zahajovací formací bude žatecká punková skupina Cock. Skupinu tvoří tři mladí mužové hrající v klasickém obsazení basa, bicí, kytara. Hrají hojně po Žatci i širším okolí v ústeckém regionu. Vydali dvě alba a mají na kontě jednu filmovou píseň, ústřední song Nepotřební ze známé filmové parodie Liga nepotřebných.

 15:00 ->Hippy Hou

S dalším vystupujícím se už přiblížíme oblasti ska a reggae, tedy stylu, který bude Pestrofestu dominovat. Zahraje Hippy Hou. Za tímto jménem se skrývá sólový a komornější, lehce popový, spíše akustický projekt frontmana plzeňské skupiny Frajara Putika Tomáš Hegnera alias Hippy Hou.

 16:30 -> Jahtec Jammin´ Job

Do třetice přijdou v na řadu spolupořadatelé, žatecký Jahtec Jammin´ Job. Zkušená, už osm let na české reagge scéně působící, parta ortodoxních vyznavačů a propagátorů reggae hudby.  V letošním roce vydali album One Job, které nabízejí k poslechu na svém profilu na Bandzone.cz. Žatečtí příznivci je dobře znají z jejich místních aktivit, např. z čajovny Altán a ti mimo žatečtí se s nimi mohli setkat na některém z jejich četných vystoupeních, např. na žánrově zaměřených festivalech po celé republice. Zpívají anglicky, ale na albu One Job se objevila první vlaštovka v podobě českého textu.

 18:00 ->Uraggan Andrew and The Reggae Orthodox

V rytmu reagge se bude pokračovat dál, když žatecké vystřídají ústečtí reaggeři  Uraggan Andrew and The Reggae Orthodox. Ústečtí „Uragáni“ působí na české reggae scéně už od roku 2003 kdy u jejich počátků stál Ondřej Skalák, anglicky Andrew. Mají odehráno již několik set koncertů a mimo hraní samotné věnují hodně sil a času podpoře této hudby a samozřejmě konopí. Zpívají česky a je to s humorem, byť občas ironickým.

 19:30 -> Frajara Putika

Rytmus reggae se s příchodem plzeňské skupiny Frajara Putika o něco zrychlí a zblázní, posune se z Jamajky téměř až na Balkán a stane se z něj ska. Hudebně pestré žánrově široké hudební uskupení z Plzně vychází ze stylu ska, ale na to nabalují hodě jiných vlivů a hudebních postupů takže v konečném důsledku to bude hudebně to nejpestřejší co se na letošním Pestrofestu objeví.

 21:00 ->Krausberry

A potom už to přijde. Na scénu nastupují Krausberry, po mnoha dlouhých letech opět v Žatci. Pražská bluesrocková parta muzikantských matadorů v čele se z zpěvákem a šoumenem k pohledání Martinem Krausem, která se dala dohromady už v roce 1985 a kupodivu přes všechno co dokázali a umějí, ani je, na běžném radiu nenaladíte.

 22:00 ->BrassBand

Pestrofest zakončí rakovnický dixík BrassBand s hudbou která se hrála za velkou louží konkrétně v New Orleans ve dvacátých a třicátých letech minulého století. Ne že by se nedalo tančit a skotačit už od počátečních tónů festivalu, ale tohle je vyloženě taneční hudba. Pro neinformované: Hudba BrassBand se podobá tomu, co hraje a zpívá opravdový Ivan Mládek. Mimo dobré muziky s nimi bude ještě kopec legrace. Bude se sice končit ale zvesela…

 23:00 -> Konec Pestrofestu.

Čas na probrání a srovnání zážitků a dojmů. Konec Pestrofestu začátek léta.

A v létě v Letním kině 24. 8.  Další festival - Skutečná liga - soutěž rockových kapel a na začátku září jedna ze scén Žatecké Dočesné.