LETNÍ KINO ŽATEC - program na ČERVENEC 2014

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Letní kino, Vydáno dne: 06. 06. 2014

Zde předkládáme program Letního kina na Červenec 2014

 

31.7.  HERKULES  ( od 21:30 hod)

Akční / Dobrodružný /USA/ 2014 / CZ titulky  / Přístupné od 12 let

Klasický mytologický příběh o Herkulův dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlatou poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný track král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranské bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno.

Režie: Brett Ratner

Hrají: Dwayne Johnson, Aksel Hennie, Rebecca Ferguson

Vstupné: 120,-

 

 

1.8. LETADLA 2: HASIČI A ZÁCHRANÁŘI ( od 21:00 hod.)

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný / USA/  2014 / CZ Dabing  / přístupné

Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina.

Režie: Roberts Gannaway

Vstupné: 130,-

 

2.8.  DÍRA U HANUŠOVIC ( od 21:00 hod.)

Komedie / Drama / Česko/ 2014/ 102 min / Přístupné od 12 let

Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Režie: Miroslav Krobot

Hrají: Tatiana Vilhelmová, Lenka Krobotová, Johanna Tesařová, Ivan Trojan

Vstupné: 100,-