MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - Program na ÚNOR 2014

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 13. 01. 2014

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na ÚNOR 2014.

11.2.  19:00  Ucpanej systém - vyprodáno

… aneb proč Bůh sedí na střídačce- tak to je v poněkud bizarní podobě  Ivan Trojan    

jako sarkastický glosátor společenského dění v dokonalém obraze vyprázdněného světa. K této zábavné a depresivní inscenaci přispívá zásadně svým výrazem   v osobě  pokáleného Boha ,za což byl nominován na Cenu Thálie 2012.

Tato divadelní adaptace je tvořena s obdivuhodnou citlivostí k poetice Irvina WELSHE, a zároveň realizuje zcela svébytné dramatické dílo. V předloze pro adaptaci  nezůstává autor nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše….., vypravěčova mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní ani nudná, a to proto, že je v ní obsažen humor ( sice hodně černý, cynický a brutální ), ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se  také s nikým nepáře ?!   

Hrají: Ivan TROJAN, Václav NEUŽIL,Miroslav KROBOT,Martin MYŠIČKA,Martin PECHLÁT,Jaroslav PLESL,Hynek ČERMÁK,Petr VRŠEK,Jana HOLCOVÁ,Klára MELÍŠKOVÁ,Lenka KROBOTOVÁ

Partnerem tohoto představení je společnost : Marius Pesdersen

Mimo předplatné

Vstupné :  450,- / 440,- / 430,- Kč        

 

12.2.  a 13.2.   9:00  10:30

Hodina zpívání  -  zkoušení    Dětský pořad skladatele Jaroslava Uhlíře

Komponovaný program určený pro malé i velké uši, ve kterém si děti i dospělí mohou se samotným autorem za jeho klavírního doprovodu zazpívat známé písně s texty Zdeňka Svěráka, jako jsou skladby: Každý den, Není nutno, Loupežnická atd., ale i písně novější, které jsou známé především z populárního televizního programu Hodina zpěvu.

 22.2.  16:00  DÍVKA ROKU 2014

 Čtrnáctý  ročník  postupového kola soutěže o nejkrásnější dívku do 16 let.  

Vstupné : 50 ,- Kč

  

25.2. 19:00 

Černobílé písničky s Alešem Cibulkou

 Máte rádi filmy 30. a 40. let minulého století? Dámy, jihnete při pohledu na Oldřicha Nového, Otomara Korbeláře, Jana Pivce, Raoula Schránila či Karla Högera? Pánové, nechali byste se zlákat na schůzku s Adinou Mandlovou, Natašou Gollovou, Lídou Baarovou nebo Hanou Vítovou? Dokáží vás dodnes pobavit Vlasta Burian, Voskovec s Werichem nebo Věra Ferbasová? A milujete ještě k tomu ke všemu hudbu té doby?

Potom si určitě nenechte ujít zcela nový koncertní program Černobílé písničky, složený z více než dvaceti filmových šlágrů 30. a 40. let, které vám zahraje osvědčený ansámbl Blue Star Václava Marka. Průvodcem večera bude milovník starých českých filmů, autor knih o Nataše Gollové i o dalších hvězdách stříbrného plátna, moderátor a spisovatel Aleš Cibulka. Právě ten vám během programu prozradí desítky zajímavostí spojených s kinematografií té doby.

Předplatné skupiny D  a mimo předplatné

Vstupné : 180,-

 

26.2. 10:00   a   14:00  O perníkovém dědkovi

Perníkovému dědkovi a bábě se již nelíbí číhat na děti ve své perníkové chaloupce a tak se vydají do světa hledat štěstí. Díky své nenasytnosti ovšem dědek zůstane uvězněn v chlívku s čuníkem a o pomoc musí požádat Mařenku. Jestli se mu podaří  dostat se na svobodu a jak to všechno dopadne,  uvidí naši nejmenší diváci ve veselé pohádce s mnoha písničkami.

Předplatné skupiny E,M  a mimo předplatné

Vstupné :  45,-

  

1.3. 17:45   A.P.Borodin : KNÍŽE IGOR

Borodinovo historické epické dílo, v němž zní slavné „Polovecké tance“, bude v Met uvedeno po téměř sto letech. Nová inscenace Dmitrije Čerňakova je psychologickou sondou do mysli rozpolceného hrdiny na pozadí zrodu ruského národa. Náročné titulní role se zhostí basbarytonista Ildar Abdrazakov, za dirigentským pultem stane Gianandrea Noseda.
Předpokládaná délka: 4hod.30min. včetně dvou 30 min. přestávek
.

Účinkují: Ildar Abdrazakov (Kníže Igor), Oksana Dyka (Jaroslavna), Anita Rachvelishvili (Končakovna), Sergej Semiškur (Vladimír), Michail Petrenko (kníže Galický), Štefan Kocán (chán Končak)

Nastudování : rusky s anglickými a českými titulky

Předplatné skupiny O  a mimo předplatné

 

VÝSTAVA: Výstava obrazů Aleny KLOFANDOVÉ