DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - program na ŘIJEN 2013

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 09. 09. 2013

Zde předkládáme kompletní program na Říjen 2013

 

27.10. 20:00 /   MACHETE ZABÍJÍ

Akční / Krimi / Thriller / USA / Rusko/ 2013 / Přístupné od 12 let.

Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý elitní agent je najatý americkou vládou, aby zlikvidoval šíleného obchodníka se zbraněmi (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu a zabránil tak celosvětové anarchii.

Režie:Robert Rodriguez

Hrají: Danny Trejo, Mel Gibson, Charlie Sheen, Jessica Alba, Lady Gaga, Michelle Rodriguez, Vstupné: 110,-

 

 

27.10. 15:00 (3D)/

JUSTIN:   JAK SE STÁT RYTÍŘEM 3D

Animovaný / Rodinný / Španělsko/  2013/ 90 min / CZ dabing

Justin je středověký chlapec z dobré rodiny a v království, kde žije, panuje zákon a pořádek. Osvícená královna zde zavedla spolu se svým kancléřem, Justinovým otcem, nekonečné množství předpisů a hlavním náboženstvím je byrokracie. Na věci, které se dříve řešily mečem a soubojem, je tu po ruce vyhláška či nařízení a rytíři byli z království vykázáni. Otec naplánoval Justinovi výnosnou kariéru právníka, ale Justin má úplně jiný sen: stát se rytířem.

 Režie: Manuel Sicilia Hrají: Saoirse Ronan, Antonio Banderas, Mark Strong,

Vstupné: 150,-

 

27.10. 17:30 /  POŽÍRAČI LEKNÍNŮ

Thriller /Scifi / 2013 / Česká Republika / Žatec / Přístupné  

Film divadelního spolku Opera Žatec." Příběhy lidí, které svedla dohromady jedna podivná počítačová hra.Režie: Jaroslav Wagner

Hrají: Vladimír Valeš, Romana Valešová, Jarmila Šmídlová, Soňa Svobodová, Vstupné: 50,-

  

 

30.10. 17:30 / 

MAKE YOUR MOVE 3D -  Cz DABING

Hudební / Jižní Korea / USA/ 2013 / 107 min / Přístupné od 12 let. / Cz DABING Příběh vypráví o dvou tanečnících, kteří vyrůstali v odlišných podmínkách. Osud je však oba zavane do New Yorku, kde pracují v nočním baru. Nejdříve budou mezi sebou soupeřit, ale nakonec se jejich příběh podobá „Romeu a Julii", kdy se ti dva do sebe zamilují.

Režie: Duane Adler

Hrají:Derek Hough, Will Yun Lee, Izabella Miko, Jefferson Brown, Rick Gonzalez

Vstupné: 130,-

 

30.10. 20:00 /  PŘIBĚH KMOTRA

Drama / Krimi / Životopisný/ Česko, 2013 / přístupné od 12 let.

Pokud Vám reformy za posledních dvacet let připadaly pomalé, pak vězte, že tu byla skupina  lidí, která považovala tempo těchto let za překotné. Jediné, čeho tito lidé v začátku opravdu litovali,  bylo, že nejvyšší nominální hodnota bankovek byla 500 korun a že tedy balíky, se kterými zacházeli,  byly velmi neskladné. Peníze byly zkrátka úplně všude.  Příběh Kmotra je inspirován bestsellerem Jaroslava  Kmenty „Kmotr Mrázek". Popisuje vzestup a pád člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami  posunul až na pozici šedé eminence české politiky. Ve filmu Příběh Kmotra se střetnou dva světy - víra v právo silnějšího a chytřejšího a víra ve spravedlnost. Touha po úspěchu reprezentovaném materiálním bohatstvím a touha sloužit dobru, právu a zásadám civilizované společnosti. Budeme sledovat strhující souboj představitele zákona a pořádku s člověkem, který řád přizpůsobuje svým vlastním potřebám. Policista Cajthaml (Lukáš Vaculík) je celý život na stopě Kmotrovi (Ondřej Vetchý). Sleduje Kmotrovu láskyplnou péči o rodinu, jeho starost o její zajištění a jeho postupnou cestu k moci. Posedlý svou pravdou, obětuje policista vlastní soukromý život, přičemž sleduje rodinnou idylu muže na druhé straně barikády. Vliv  jeho protivníka vzrůstá natolik, že dokáže narušit i struktury na straně zákona a nakonec Cajthamla připraví o jeho postavení a práci. Ten přesto s buldočí vytrvalostí věří v řád a spravedlnost napříč politickými systémy, kterými během svého honu projde. Postava kapitána Cajthamla je holdem policistům, kteří neztratili víru v to, že spravedlnost má zvítězit. Ta nakonec i v našem příběhu zvítězí, neboť Příběh Kmotra je důkazem platnosti úsloví: „S čím kdo zachází, s tím také schází."

Režie: Petr Nikolaev

Hrají: Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Andrej Hryc, Vica Kerekes, Kryštof Hádek

Vstupné: 120,-