Fast food orchestra - k tanci a do skoku

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 13. 08. 2013

Fast food orchestra potěší příznivce reggae, ska i rapu. Zhruba hodinové vystoupení bude plné žhavých rytmů a neklidu. Se svou neposednou hudbou, jezdí téměř od svého založení, po světě. Z exotických zemí mají za sebou vystoupení v Brazílii, letos si zahráli v netradiční zemi v Izraeli. Zpívají hodně anglicky a trochu česky.

Základy Fast Foodu se rodily už v polovině devadesátých let, první vystoupení datují do roku 1998. Po dvou klubových sezonách vychází první deska Fugision Party. Tahle deska byla určujícím okamžikem pro další směřování kapely, která se změřila víc na tradiční ska. Následuje spousta koncertů na letních festivalech nejen v Čechách ale i v Německu a ve Švýcarsku, kde hrávají s mnoha již uznávanými kapelami tohoto stylu. Nabiti zkušenostmi zúročují je na druhém albu „Lastfood“ které se setkalo s velkým úspěchem. To naznačilo kapele, že jde správným směrem.

Následovala další alba a každé nějak překvapilo. Hlavně to čtvrté. Do něj „Fastfoodi“ přidali mnoho stylů - od reggae po hip hop a podobné. Poslední se jmenuje Wanted For Cooking.

Je to hudba veselá rytmická se základem reggae nebo ska jenom někdy zpěv doplňují rapoví deklamátoři. Bude se na to dobře poskakovat a houpat jediný problém bude, že se vám občas vylije pivo a vy budete muset pro nové.

 

Na jejich profilu na Bandzone najdete 16 písní z většiny jejich alb.

Jiří Navrátil