Eva & Vašek se vrací, těšte se.

Autor: Jiří Navrátil <(at)>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 09. 01. 2013

Naposledy měli Žatečtí příznivci úspěšného dua Eva a Vašek vidět a slyšet je v Žatci 28. 12. 2009. Po třech letech se vrací, aby těm, kteří jejich písničky obdivují, zahráli a zapěli živě i z playbacku. Kdo si to chce zopakovat nebo zažít v premiéře, bude mít 10. 1. 2013 od 18:00 příležitost v Městském divadle Žatec.

Eva Vašek se civilním jmény jmenují Ševčíkovi a spolu a s muzikou to táhnou téměř 25 let. Ti kdo od hudební produkce očekávají alespoň nějaké náznaky uměleckých ambicí se na toto duo dívají skrze prsty. Je to ovšem trochu nepochopení protože Václava Ševčík začínal jako kapelník zábavové kapely a tím de facto zůstal i dodnes. Jako 17 letá dívenka začala s jeho kapelou zpívat i jeho žena Eva. Dnes už s sebou žádnou kapelu nevozí. Vystačí si sami a všechnu „parádu“ udělají s předem nahraným hudebním doprovodem. Na jevišti si už jen vypomohou  elektrickým pianem a akordeonem. Což v praxi znamená že  doprovod nahrávají ve svém vlastním studiu, přičemž investují do kvalitních nástrojů i hudebníků a v technice se snažní jít s dobou. V poslední době si Václav Ševčík začíná plnit dávný sen. Pokouší se totiž o prostorový zvuk podobný tomu, jaký nás obklopuje v multikinech. Jejich firma – co firma, rodinné impérium Surf – rozhodně žádnou krizí netrpí. Chrlí jedno CD a DVD za druhým a koncerty mají naplánované až do konce příštího roku. Svůj životní příběh nedávno sepsali a vydali v knize kterou nelze sehnat běžně na knižním trhu ale za to koupit na koncertech nebo si objednat. K namluvení audio verze zlákali i herce Jiřího Krampola.

Eva s Vaškem vám zazpívají všechno od Jadranských slaďáků přes zlaté hity Semaforu, Nedvědovky a jiné trampské milostné písně až po lidovky a dechovku. Prostě všechno o čem vědí, že se líbí. Oslovují převážně, nikoli však výlučně, starší generaci. Obzvláště  v různých kulturních domech čí podobných sálech umožnují publiku čí lépe hostům zapojit se zpěvem i tancem což zejména pro starší příznivce je výjimečný a ceněný zážitek. Na kontě už mají tisíce natočených písní, ale mezi jejich největší hity patří stále Bílá orchidej z počátků jejich expanze do českého (šou) byznysu.

Ať už se někomu jejich produkce líbí nebo nelíbí, nelze jim upřít, že šikovně využili díru v poptávce a nabídce na českém trhu. A tak tito moravští kapitalisté a milionáři z lidu, prodávají radost i lidem jimž slovo kapitalismus a tržní ekonomka zní asi tak jako čertovi krucifix či svěcená voda. Patříte - li tedy k jejich stálým příznivcům nebo jste jen zvědaví, jací doopravdy jsou, neváhejte a kupte si lístek včas. Zájem o ně bývá nadstandartní. 10. ledna od 18 hodin se pak můžete nechat pobavit či překvapit.

Jiří Navrátil