DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - program na PROSINEC 2012

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 12. 11. 2012

Zde předkládáme kompletní program našeho kina na prosinec 2012

29.12. …20:00  /

Hobit:

Neočekávaná cesta 3D 

Dobrodružný / Fantasy /USA / Nový Zéland / 2012 / 164 min/  CZ Dabing / přístupné od 12 let.

„Hobit“ sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky. Ačkoli cíl jejich cesty – Osamělá Hora - leží na východě, musí se nejprve dostat z jeskynního systému, kde se Bilbo ztratí a narazí na někoho, kdo mu navždy změní život... na Gluma. Tady, sám s Glumem, na břehu podzemního jezera, skromný Bilbo Pytlík objeví nejen hloubku lstivosti i odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, jenž skýtá nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý, zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže ani tušit.

Režie:Peter Jackson

Hrají:Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Eric Vespe, Ian McKellen,

Vstupné: 140,- 

 

 

 

27.12.…17:30 ( 2D)   / 29.12.…17:30   

Kozí příběh se sýrem 3D

Animovaný / Rodinný / Pohádka /Česko/ 2012/ 85 min

Kozí příběh se sýrem volně navazuje na předchozí díl. Děj filmu se přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království a kromě starých známých postav se mohou diváci těšit na řadu pohádkových bytostí a nové hlavní hrdiny – děti Kuby a Máci - Honzíka a Zuzanku, kteří spolu s Kozou procházejí celým příběhem. Hrají:Jiří Lábus, Matěj Hádek, Mahulena Bočanová, Karel Heřmánek, Michal Dlouhý,

Vstupné: 120,-

  

28.12.…17:30   /  30.12.…17:30   

Sammyho Dobrodružství  2 – 3D

Animovaný / Dobrodružný / Belgie/ 2012/ 93 min / cz dabing /

Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.

Režie:Ben Stassen

Hrají: Isabelle Fuhrman, Melanie Griffith, Billy Unger

Vstupné: 130-

  

27.12.…20:00   / 28.12.…20:00   

Jack Reacher: Poslední výstřel

Krimi / Drama /USA/ 2012 / Cz titulky / přístupné od 12 let.

Filmová adaptace novely "Výstřel" britského spisovatele Leeho Childa.
Bývalý snajpr James Barr a bývalý vyšetřovatel Jack Reacher se kdysi potkali v armádě. Barr tehdy zastřelil čtyři lidi, ale nakonec nebyl obviněn pro nedostatek důkazů. Reacher mu přísahal, že ho dostane, pokud se o to pokusí znovu. Když je Barr obviněn ze střelby do davu, při které padlo šest výstřelů a zemřelo pět lidí, požaduje, aby k jeho případu byl přidělen Jack Reacher. Ten zpočátku věří, že je Barr vinen.