The Snuff – pražský hardrock – metal.

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 08. 08. 2012

Skupina The Snuff bude na rockové scéně konkurovat souběžně na náměstí vystupující, Lucii Bílé. Tvoří ji pražská pětka mladých mužů, kteří se narodili v době, kdy ona již se loučila se svým rockovým obdobím. (Ročníky 1989 -1994 ). Zajímavé v této souvislosti je, že na Bandzone je mezi The Snuff podobnými kapelami zařazen i Arakain.

Chlapci vyrostli z dětských plínek v tvrdé rockery a docela jim to jde. Hrají takový krotší metal, vše vlastní tvorba, od hudby až po anglické texty. Vlastním nákladem si již vydali album Requiem for me, které získalo u kritiky docela kladný ohlas. Hutný, dynamický zvuk, důrazná rytmika, dobře znějící rify, vytvářejí správný rockový válec. Může se to nelíbit, ale jistě to neznudí.

Skupinu založili v Praze v roce 2009, bratři Kučerové. Po změně na postu baskytaristy začínají víc koncertovat a experimentovat, a nahrávají zmíněné album. Tři roky v životě kapely, to ještě nic neznamená, ale našlápnuto mají The Snuff dobře.

Kam povedou jejich hudební kroky ještě sami nevědí. Zatím to vypadá, že tematicky mají blíže k temnému metalu. Názvy písniček jako Enemy,  Destroyer, Requiem for me, Instable Hungery, Butcher´s Knife naznačují posluchačům, že The Snuff nejsou žádná ořezávátka. Ostatně co od hardrock –  metalu propadlým mladých mužů čekat jiného? Hlavně že mají nestabilní hlad po muzice a na rockové scéně budou moci předvést, kam se po vydání alba posunuli.
Kde: Rockové scéna AN

Kdy: 1. 9. 17:00

Trvání: cca 60 minut

Jiří Navrátil