VEČER HUDBY A POEZIE

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 06. 03. 2012

Již 15. 3. připravujeme další pořad v našem divadle. Poezie renesančních a barokních básníků v podání populárního herce Jana Šťastného, člena Divadla na Vinohradech. Renesanční a barokní hudba v interpretaci mezzosopranistky Pavly Švestkové a komorního souboru Atlantis Collegium s um. vedoucím Vítězslavem Podrazilem. Sponzor komorního souboru Atlantis Collegium:

Pavla Švestková

Absolvovala Pražskou konzervatoř u profesorky Yvony Škvárové, sólistky opery Národního divadla v Praze.

Studovala autentickou interpretaci barokní hudby na mezinárodních interpretačních kursech ve Valticích pod vedením Poppy Holden (Velká Británie) a prof. Jiřího Kotouče.

Spolupracovala m.j. s Borisem Krajným, Felixem Slováčkem, s klavíristy Jaromírem Klepáčem a Danielem Wiesnerem, s klavírním kvartetem Ensemble Martinů, japonskou klavíristkou Kuniko Watanabe a v literárně hudebních představeních s hercem Janem Šťastným.

V roce  2008 účinkovala v rámci sólových recitálů v Německu, Rakousku a v Maďarsku.

V r. 2009 se jako sólistka představila v Holandsku, Bulharsku, Estonsku, Belgii, USA

a Japonsku.

Od roku 2008 vystupuje s Orchestrem Atlantis a komorním souborem Atlantis Collegium.

Specializuje se především na přednes obtížných barokních koloraturních partů.

 

 

 

Jan Šťastný

Herce Jana Šťastného si jistě mnozí vybaví z řady rolí v televizních filmech (Arrowsmith, Stín viny, Srdeční slabosti) a seriálech (Život na zámku, Náměstíčko, Náves, Pojišťovna štěstí).

Narodil se ve Zlíně v roce 1965. Studoval pražské DAMU a od roku 1988 do roku 1992 působil v Národním divadle (např. ve hrách Orgon a Katynka z Heilbronnu).

Po odchodu z Národního divadla se stal členem Divadla na Vinohradech, kde se představil mj. jako Marlow ve hře Král Krysa nebo jako Cassio v Othelovi. V roce 2005 zde vytvořil postavu Felixe ve stejnojmenné hře anglické dramatičky Charlotty Jonesové.

V současné době Jan Šťastný účinkuje v Divadle na Vinohradech v těchto inscenacích:

Ideální manžel / Baronet Robert Chiltern

Jistě, pane ministře / Bernard Wooley, osobní tajemník ministra

Cyrano!!! Cyrano!!! Cyrano!!! Postmuzikál / Le Bret

Marie Stuartovna / Robert Dudley, hrabě z Leicesteru

Naprosto neuvěřitelná událost: Ženitba / Žvanikin, důstojník v.v.
Caesar / Antonius

Pracuje v rozhlase, svůj výrazný hlas uplatňuje v dabingu, kde jej propůjčuje hercům jako je Antonio Banderas, Mel Gibson či Colin Firth.

 

 

 

Vítězslav Podrazil, zakladatel komorního souboru Atlantis Collegium, absolvoval obor dirigování na pražské AMU v Praze ve třídě prof. Václava Neumanna. Během studia pracoval jako asistent dirigenta v opeře Národního divadla v Praze pod vedením šéfa opery Zdeňka Košlera.

V letech 1987 – 1990 byl dirigentem plzeňské opery a od r.1991 do r.1992 šéfdirigentem Komorní opery Praha. V té době vedl také Symfonický orchestr plzeňské konzervatoře.

V roce 1993 založil ORCHESTR ATLANTIS a komorní sdružení ATLANTIS COLLEGIUM, které je tvořeno užším výběrem sólistů a členů tohoto orchestru.

Kromě všeobecně známých skladeb tvoří velkou část repertoáru Orchestru Atlantis a  Atlantis Collegia duchovní hudba, méně známé skladby starých mistrů a díla soudobých autorů. Někteří čeští a zahraniční skladatelé napsali své skladby přímo pro Orchestr Atlantis nebo jeho komorní sestavu: Premasiri Khemadasa (Srí Lanka), Max Stern (Izrael), Petr Pokorný, Vlastislav Matoušek, Jan Děd, Karel Šimandl, Vít Clar, Stanislav Jelínek, Kazuhiko Hattori (Japonsko), Karel Janovický (Velká Británie), Mark Kopytman (Izrael).

 

Více na:

 

http://www.podrazil-orchestr-atlantis.cz/galery_005.html

  

http://www.podrazil-orchestr-atlantis.cz/galery_001.html